w
googluj

Krita Animation Edition 2.9.9.2 Beta


Krita Animation Edition – rozbudowany program do tworzenia animacji, powstały na bazie docenionego przez użytkowników edytora grafiki rastrowej Krita. W praktyce, choć powinien służyć głównie do generowania krótkich filmików, może się sprawdzić również jako wspomniany edytor nieporuszających się zdjęć. Moduł tworzenia animacji jest dopracowany: jego interfejs jest intuicyjny, a dzięki czytelnie stworzonej osi czasu i wygodnych ikon narzędzi, wszystkie opcje uruchamiamy niejako automatycznie, odruchowo kierując kursor myszy w odpowiednią stronę. Całości należą się również brawa za ogólną stabilność pracy, stosunkowo niskie wymagania sprzętowe i (w naszym odczuciu po testach obecnej wersji) brak błędów, co jest tym bardziej ważne, że obecnie udostępniona jest jedynie rozwojowa edycja Beta.

Podczas edycji pojedynczych grafik składających się na animację, spora część opcji dostępna jest w formie paska narzędzi z lewej strony ekranu. Reprezentowane są przez jednokolorowe ikony, jednak ich symbolika jest wystarczająco jednoznaczna, by nie mylić się w wyborze. Równie dużo narzędzi znajdziemy wśród klasycznych opcji na rozwijanych listach górnego paska menu. To mniej wygodne rozwiązanie, ale z drugiej strony pozwala na zachowanie stosunkowego minimalizmu samego obszaru roboczego.

Jeśli mamy wątpliwości jak stworzyć pierwszą interesującą animację, skorzystać warto z instrukcji na stronie internetowej producenta. Obecnie nie jest ona bardzo rozbudowana i stanowi raczej krótki poradnik pierwszych kroków w programie, ale może okazać się pomocna.

Uwaga!
W naszej bazie znajduje się również pierwowzór opisywanego programu: Krita do tworzenia grafiki rastrowej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Krita Animation EditionKrita Animation Edition 2.9.9.2 Beta
Wersja rozwojowa 32-bitowa
103.78 MB | 2016-08-17
Krita Animation Edition 2.9.9.2 Beta
Wersja rozwojowa 64-bitowa
97.59 MB | 2016-08-17

Ilość pobrań: 883 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Krita Animation Edition