w
googluj

PicEdit Free 3.5.6


Program PicEdit można spokojnie porównać do Paint’a. Nie jest to graficzny kombajn, przy użyciu którego zrobimy każdy fotomontaż, ale za to jest to proste narzędzie oferujące nieco większą funkcjonalność niż wspomniana aplikacja Microsoftu. Interfejs jest niezwykle przyjazny, dzięki czemu z jego obsługą powinni sobie spokojnie poradzić również mniej zaawansowani użytkownicy.

Okno programu podzielono na cztery panele: na górze, na dole, po lewej i po prawej stronie. Pozostała część ekranu w centrum to obszar roboczy przeznaczony na zdjęcie, gdzie będziemy wprowadzać większość zmian. W górnym panelu wyszczególniono pięć kategorii. W polu „File” znajdują się podstawowe przyciski niemal każdego programu, tj. nowy plik, otwórz, zapisz, drukuj, cofnij i przywróć. Obok, w obszarze oznaczonym jako „Image”, zmienimy m.in. opcje obrazu, obrócimy go, skopiujemy i wkleimy czy też dodamy znak wodny. Wcisnąwszy poszczególne przyciski (poza tym odpowiedzialnym za kopiowanie) ujrzymy związane z nimi dodatkowe opcje w postaci rozwijanego menu lub odrębnego okna. Pole „Tools” obejmuje narzędzie kadrowania, wpisywania tekstu, dodawania chmurek, rysowania linii, strzałek czy kształtów, wyróżniania zaznaczonego fragmentu fotografii, mazania, a także przybliżania i oddalania widoku. Kolejne dwie zakładki, „Properties” i „Styles”, odpowiadają za głębsze ustawienia poszczególnych instrumentów i w zależności od wybranej opcji będą się od siebie różnić (np. mając zaznaczone rysowanie strzałek, w „Properties” wybierzemy jej grubość, przeźroczystość, rodzaj i kolor, a w „Styles” interesującą nas formę).

We wspomnianym wcześniej panelu po lewej stronie zmienimy m.in. jasność obrazu, kontrast czy nasycenie, a także skorzystamy z narzędzi do usuwania efektów czerwonych oczu, nakładania odpowiedniej barwy czy modyfikowania poziomu ostrości. Tutaj też zmienimy podstawowe ustawienia aplikacji i jej motyw kolorystyczny. W panelu po prawej stronie nałożymy różne efekty i filtry, jak również wybierzemy odpowiednią ramkę dla naszego zdjęcia. U dołu natomiast możemy zmienić ustawienia odnośnie zoomowania widoku czy też zmniejszyć lub zwiększyć rozmiar białego obszaru roboczego wokół fotografii.

Ogólnie rzecz ujmując aplikacja jest bardzo prosta i intuicyjna, a jednocześnie, jak na swoją klasę, oferuje stosunkowo bogatą funkcjonalność.

Wymagania!
W przypadku systemu Windows XP do poprawnego działania programu wymagany jest Service Pack 3.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PicEdit FreePicEdit Free 3.5.6
Wersja stabilna
3.2 MB | 2014-03-16

Ilość pobrań: 400 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
PicEdit Free