w
googluj

Caesium 1.7.0


Caesium to darmowy program, który służy do kompresji plików graficznych JPG/JPEG oraz zmiany wymiarów obrazów zapisanych w tym formacie i formatach BMP, PNG, TIFF, XBM, XPM, PPM. Aplikacja zapewnia kompresję JPG dochodzącą nawet do 90%, z zachowaniem oryginalnej jakości. Dzięki kompresji zbiory obrazów będą zajmować mniej miejsca na dysku, można je również szybciej umieszczać w sieci. Program przyda się webmasterom - lżejsze obrazy na stronach internetowych zwiększają wydajność ich działania.

Program przed wykonaniem kompresji pozwala na podgląd zarówno oryginalnego jak i skompresowanego obrazu. Możemy ustawiać różne poziomy jakości i obserwować jak zmienia się dana grafika w okienku podglądu. W sąsiednim okienkach ustalamy rozmiary obrazów oraz wybieramy folder docelowy dla skompresowanych plików. Główną część okna programu zajmuje kolejka obrazów dodanych przez nas do przetworzenia. Kompresję oraz zmianę rozmiaru można przeprowadzić na wybranych lub też na wszystkich obrazach. Powyżej listy umieszczono pasek narzędzi, pozwalający na wygodne zarządzanie plikami w niej wyświetlanymi, rozpoczęcie ich kompresji, włączenie podglądu, sprawdzenie aktualizacji oraz wywołanie okna z ustawieniami programu.

Interfejs graficzny Caesium wykonano w przyzwoitym stylu, mamy dostęp do kilku skórek zmieniających wygląd. Obsługa aplikacji jest łatwa i intuicyjna, mniej zaawansowani użytkownicy powinni poradzić sobie z nią bez problemów.

Główne funkcje programu:

• Kompresja obrazów JPG/JPEG przy zachowaniu ich jakości źródłowej.
• Możliwość manualnego kontrolowania stopnia kompresji w odniesieniu do jakości.
• Obsługiwane formaty docelowe zmiany rozmiarów obrazu: JPG, BMP, PNG, TIFF, XBM, XPM, PPM.
• Ustawianie różnych stopni kompresji/jakości oraz wymiarów dla każdego z docelowych obrazów.
• Przetwarzanie wsadowe, pozwalające na kompresję wielu obrazów w jednym zadaniu.
• Dodawanie przyrostków (sufiksy) do nazw wyjściowych plików graficznych.
• Podgląd porównujący obrazy oryginalne ze zmodyfikowanymi, posiadający funkcję powiększenia.
• Kopiowanie znaczników daty/czasu i metadanych EXIF do pliku docelowego.
• Dodawanie wybranych obrazów lub całych folderów z plikami graficznymi do programu poprzez przeciąganie ich myszką i upuszczanie w jego oknie.

Caesium to przydatny i łatwy w obsłudze program do wydajnej kompresji obrazów. Przysłuży się użytkownikom, którym zależy na zwolnieniu pewnej ilości przestrzeni dyskowej, zajmowanej przez dużą ilość plików graficznych. Pomoże także w szybszym wysyłaniu obrazów na blogi, portale społecznościowe itp. Twórcy witryn mogą skorzystać z kompresji Caesium w celu optymalizacji wydajności działania stron internetowych.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
CaesiumCaesium 1.7.0
Wersja stabilna
15.32 MB | 2013-11-28
przejdź
Caesium Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 427 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 16

Komentarze (0)
Caesium