w
googluj

Photo Coloring 0.4


Photo Coloring to niewielkie narzędzie służące do poprawiania kolorystyki zdjęć. Aplikacja nadaje się w szczególności do korygowania wyblakniętych lub czarno-białych fotografii oraz ulepszania ujęć wykonanych w złych warunkach. Mimo stosunkowo niewielkich możliwości, Photo Coloring całkiem nieźle sprawdzi się w podstawowych, domowych zastosowaniach. Narzędzie wczytuje i zapisuje pliki graficzne w formatach BMP, PNG, JPEG i TIF oraz pozwala na wydruk obrobionych fotografii lub skopiowanie ich do schowka systemowego.

Program został wyposażony w dosyć wygodny interfejs, oferujący podgląd wczytanego zdjęcia, funkcję skalowania widoku oraz kilka metod zaznaczania obiektów (własnoręczny obrys, pędzel o konfigurowalnej wielkości i zmiennym kształcie, selekcja poszczególnych pikseli, opcje zaznacz/odznacz wszystko). Proces obróbki nie jest skomplikowany, tym niemniej wymaga sporej precyzji i dużej dozy cierpliwości - polega na ręcznym tworzeniu masek, które są następnie kolorowane na podstawie zadanych przez użytkownika parametrów. Do naszej dyspozycji oddano zestaw czterech narzędzi, służących do poprawiania kolorystyki zdjęć. Wśród nich znajdziemy możliwość dostosowania kontrastu i jasności obrazu, balans składowych RGB, kalibrację barwy i nasycenia oraz tryb bezpośredniego kolorowania.

Aplikacja Photo Coloring jest rozpowszechniana bezpłatnie na zasadach licencji GNU GPL. Program posiada otwarty kod źródłowy oraz może być wykorzystywany zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Photo ColoringPhoto Coloring 0.4
Wersja stabilna
1.26 MB | 2013-07-16

Ilość pobrań: 521 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Photo Coloring