w
googluj

ImBatch 7.3.0


ImBatch to program przeznaczony do przetwarzania wielu plików graficznych jednocześnie (tzw. przetwarzanie wsadowe). Aplikacja pozwala na konwersję grafiki do wielu popularnych formatów oraz prostą obróbkę obrazów - możemy m.in. ustalać ich rozmiary i barwy, przycinać i obracać grafikę, dodawać do niej cienie, znaki wodne, edytować metadane. Zarządzanie zadaniami przetwarzania jest bardzo intuicyjne i dość dobrze przemyślane.

Program obsługuje cały szereg formatów graficznych (zarówno wejściowych jak i docelowych), takich jak m.in. - BMP, TIFF, GIF, JPEG, PCX, PNG, TGA, PIX, JP2, J2K, PSD, WDP, HDP. Dodatkowo w narzędzie wbudowano trzy wtyczki (DCRaw, ImageMagick, JBIG), rozszerzające listę wspieranych formatów o ponad 100 pozycji, wliczając np. pliki RAW pochodzące z aparatów i kamer cyfrowych.

Obrazy możemy dodawać do aplikacji za pomocą metody przeciągnij i upuść lub po prostu otwierając je poprzez program. Dostępne jest również otwieranie na raz wielu plików graficznych, zawartych w wybranym katalogu, a także w jego podkatalogach, jeżeli wybierzemy taką opcję. Aplikacja oferuje podgląd obrazów aktualizowany na bieżąco, w trakcie wprowadzania modyfikacji. Pozwala na zapisywanie i otwieranie wcześniej zdefiniowanej listy zadań. Dostępna jest integracja z menu kontekstowym Eksploratora Windows, wyświetlanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na pliku graficznym. Program można obsługiwać za pomocą wiersza poleceń, szczegóły komend znajdują się na stronie producenta. Po ukończeniu procesu przetwarzania obrazów, możliwe jest wykonanie określonej akcji, np. wyłączenie PC, zablokowanie lub zamknięcie programu, wykonanie komendy.

Zadania wiążą się z przeprowadzaniem następujących funkcji na obrazach: zmiana rozmiarów, obracanie, odwracanie z odbiciem lustrzanym, obracanie trójwymiarowe połączone z dodawaniem refleksów, kadrowanie, skalowanie płótna, osadzanie w ramce, konwersja kolorów, dostosowywanie barw, konwersja do szarości, dodawanie miękkiego cienia oraz wewnętrznego cienia, rozmycie w ruchu (motion blur), rozmycie gaussowskie, dodawanie znaku wodnego (wraz z dowolnym tekstem), tworzenie i edycja oraz usuwanie znaczników metadanych EXIF/IPTC (także ustalanie ich dat i czasu), konwersja i zapisywanie grafiki w wielu formatach, również jako PDF, publikowanie obrazów na Facebooku, przywracanie oryginalnych właściwości grafiki. Oczywiście każdą funkcję wyposażono w szereg parametrów, które możemy dostosowywać do własnych preferencji.

Poszczególne zadania (np. zmiana rozmiarów płótna, rozmycie gaussowskie) można łączyć ze sobą tworząc całą sekwencję, która zostanie wykonana jako pojedyncza czynność, bez konieczności ciągłych ingerencji użytkownika. Niestety, nie da się w łatwy sposób ustawić, by dla każdego obrazu w sekwencji zostało wykonane odmienne zadanie. Aplikacja pozwala na zmianę kolejności realizacji zadań, wyłączanie lub włączanie wybranych z nich oraz ukrywanie niektórych parametrów z nimi powiązanych. Można także w łatwy sposób cofnąć lub ponowić wprowadzone w liście zadań modyfikacje.

Szata graficzna narzędzia została wykonana z dużym wyczuciem estetyki, interfejs ma przyjemny dla oka wygląd, dostępnych jest również kilka ciekawych skórek. Z obsługą aplikacji powinni poradzić sobie nawet mało zaawansowani użytkownicy. ImBatch to dość udane rozwiązanie do przetwarzania i konwersji dużej ilości plików graficznych za jednym zamachem, dobrze zaprojektowany system zarządzania zadaniami, spory wybór parametrów modyfikacji, a także elegancki interfejs, powinny zadowolić osoby, które zdecydują się skorzystać z programu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ImBatchImBatch 7.3.0
Wersja stabilna
29.8 MB | 2021-05-14

Ilość pobrań: 453 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
ImBatch