w
googluj

PhotoPlus Starter Edition 3.0.0.8


PhotoPlus Starter Edition to bezpłatna, okrojona z bardziej zaawansowanych funkcji wersja popularnej aplikacji PhotoPlus firmy Serif. Jest to w pełni funkcjonalne narzędzie do edycji grafiki bitmapowej, którego można używać do tworzenia grafik statycznych i animacji oraz do edycji tych już istniejących. Program wyposażony jest w narzędzia do rysowania i możliwość dodawania do obrazów tekstu. Wyróżnia się miedzy innymi pokaźnym zbiorem pędzli (z możliwością tworzenia własnych) oraz bardzo efektywną i rozbudowaną kompresją plików graficznych. Do jego zalet należą również bardziej zaawansowane funkcje graficzne, takie jak duża ilość rozmaitych filtrów czy obsługa warstw i masek.

Aplikację można polecić zarówno amatorom obróbki grafiki, jak i użytkownikom bardziej zaawansowanym. Interfejs programu jest bardzo przejrzysty i zarazem funkcjonalny, kopiując niemal idealnie rozmieszczenie poszczególnych narzędzi z najbardziej zaawansowanych komercyjnych kombajnów graficznych.

Na wyróżnienie zasługują również stabilność programu, dobry czas reakcji oraz rozbudowany plik pomocy (niestety, tylko w języku angielskim, podobnie jak cała aplikacja). Ciekawą opcją jest również podkreślenie kolorowym tłem funkcji dostępnych jedynie w wersji komercyjnej. Niestety, wiele spośród tych zablokowanych funkcji odnajdziemy w wielu bezpłatnych programach graficznych. Ponadto, aplikacja zużywa dość dużo zasobów pamięci i procesora.

Program obsługuje wiele formatów grafiki rastrowej (JPG/JPEG/JPE/JIF, JP2/J2K, GIF, BMP, PNG, TIF/TIFF, TGA, PSD, PSP, PCD, PCX, WDP/HDP, FPX, PCT, MSP, EXR, HDR/RGBE, RAS, DIB, WPG, CRW/CR2/ORF/NEF/DNG), a nawet jeden z najpopularniejszych formatów video (AVI). Aplikacja posiada również swój własny format zapisu plików graficznych (SPP).

Uwaga!
Do zainstalowania niezbędna jest bezpłatna rejestracja.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PhotoPlus Starter EditionPhotoPlus Starter Edition 3.0.0.8
Wersja stabilna
113 MB | 2013-05-25

Ilość pobrań: 408 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PhotoPlus Starter Edition