w
googluj

RIOT 0.6.1


RIOT (Radical Image Optimization Tool) to szybki i lekki program do optymalizacji plików graficznych. Aplikacja pozwala na poprawienie parametrów kompresji, co skutkuje zmniejszeniem rozmiaru zdjęć przy zachowaniu wysokiej czytelności. Program umożliwia zapisywanie obrazów w trzech formatach - JPEG, PNG, GIF. Dla każdego z nich dostępny jest odrębny zestaw algorytmów i ustawień.

RIOT został wyposażony w przyjazny interfejs użytkownika. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na widok dwupanelowy, umożliwiający porównywanie oryginalnego i zoptymalizowanego pliku w czasie rzeczywistym. Co więcej, program w sposób automatyczny oblicza poziom kompresji i rozmiar wynikowego obrazu.

Główne funkcje aplikacji:
- opcje pozwalające na usunięcie lub zachowanie metadanych (IPTC, Adobe XMP, EXIF, ICC),
- dodatkowe funkcje edycyjne na zdjęciach (odbicie lustrzane w pionie/poziomie, obrót, kalibracja jasności i kontrastu, modyfikacja współczynnika gamma, negatyw),
- kompresja plików do zadanego rozmiaru,
- zmiana rozmiaru zdjęć za pomocą algorytmów takich jak Lanczos3 czy Catmull-Rom,
- wizualna redukcja liczby unikalnych kolorów dla plików PNG i GIF,
- w pełni funkcjonalny tryb wsadowy, umożliwiający masową obróbkę wielu zdjęć,
- współpraca z zewnętrznymi modułami optymalizującymi pliki PNG (domyślnie dostępne PNGout Xtreme, OptiPNG o3 oraz AdvPNG insane),
- wczytywanie plików RAW, OpenEXR i HDR (po zainstalowaniu dodatku),
- tryb pełnoekranowy.

RIOT posiada bardzo dobrą dokumentację oraz szerokie wsparcie społeczności. Aplikacja może również działać w postaci pluginu do popularnych programów graficznych (GIMP, IrfanView, XnView i inne). W tym celu pobieramy dedykowaną paczkę instalacyjną.

Uwaga!
Instalator programu proponuje skopiowanie na dysk twardy dodatkowych komponentów narzędziowych. Nie są one potrzebne do poprawnego działania aplikacji, dlatego sugerowane jest ich zignorowanie (odznaczamy odpowiednie opcje w kreatorze).

Wymagania!
Program jest dostępny bezpłatnie wyłącznie do zastosowań osobistych. Komercyjne użytkowanie aplikacji jest dozwolone po wykonaniu donacji na konto producenta.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
RIOTRIOT 0.6.1
Wersja stabilna
1.9 MB | 2018-11-20

Ilość pobrań: 776 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
RIOT
avatararrow
tryczek1955 | 2016.08.21 19:03
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Tego programu nie można zainstalować !!!
RIOT 0.6.0 Beta