w
googluj

VarieDrop 1.4.0.0


VarieDrop to program przeznaczony do szybkiego zmieniania rozmiarów, jakości i formatów obrazów graficznych i zdjęć. Modyfikacja taka przebiega z dużą wydajnością, ponieważ program może korzystać z czterech wątków jednocześnie i w każdym z nich potrafi przetwarzać określoną liczbę obrazów.

Zdjęcia i grafika zostają przerobione automatycznie, wystarczy przeciągnąć je myszką do któregoś z czterech okienek aplikacji. Obrazy można dodawać również za pomocą polecenia „Wyślij do”, obecnego w menu kontekstowym Eksploratora Windows. W przypadku wybrania tego polecenia, grafiki zostaną zmienione według ustawień ze wszystkich czterech okien, chyba że odznaczymy któreś z nich.

Program pozwala na zdefiniowanie opcji dla pojedynczego okienka: formatu wyjściowego, wymiarów docelowych grafik, odpowiedniej jakości i próbkowania, rozmiaru zmienionych plików, docelowego folderu dla nich, ciągu znaków dodawanych do nazw obrazów. Możliwe jest zastosowanie wtyczek służących do obsługi innych formatów (wtyczki Susie).

Formaty grafiki, które można przetwarzać, to: BMP, PNG, JPEG, TIFF i GIF. Formaty docelowe są identyczne, różnica polega jedynie na ilości zawartych w nich bitów, gdyż program oferuje jakość 8 i 24 bitową dla wyjściowych plików, niezależnie od liczby bitów w obrazach źródłowych.

Interfejs graficzny jest dość niepozorny, jednak jego prostota wpływa pozytywnie na szybkość działania aplikacji. Można zmieniać barwy poszczególnych okienek, dopasowując je do naszych preferencji kolorystycznych. Obsługa programu nie powinna przysporzyć większych trudności żadnemu użytkownikowi. Aby skorzystać z funkcji dodawania obrazów poprzez „Wyślij do…”, należy wybrać odpowiednią opcję podczas instalacji programu.

Dzięki wielowątkowemu działaniu, a także zachowywaniu dobrej jakości wyjściowej dla obrazów, VarieDrop powinien zadowolić użytkowników potrzebujących odpowiedniego programu do szybkiego i efektywnego przetwarzania zbiorów grafiki oraz zdjęć.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
VarieDropVarieDrop 1.4.0.0
Wersja stabilna 32-bitowa
0.75 MB | 2015-04-13
VarieDrop 1.4.0.0
Wersja stabilna 64-bitowa
0.76 MB | 2015-04-13

Ilość pobrań: 322 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
VarieDrop