w
googluj

PhotoSynth 2.0110.0317.1042


PhotoSynth - bezpłatne narzędzie do tworzenia trójwymiarowych prezentacji. Ta interesująca, rozwijana przez Microsoft aplikacja, pozwala na generowanie interaktywnych, wirtualnych przestrzeni, dających użytkownikowi możliwość obejrzenia obiektów pod dowolnym kątem oraz z różnych perspektyw. Idealnie nadaje się do wizualizacji projektów architektonicznych czy tworzenia wysokiej jakości panoram.

Obsługa programu jest niezwykle prosta. Nie wymaga od odbiorcy znajomości fotografii, programowania i technik obróbki grafiki cyfrowej. Wystarczy wczytać listę zdjęć przedstawiających podobną scenerię lub ten sam obiekt, podać nazwę projektu, określić dodatkowe atrybuty (tagi, opis, widoczność na stronie, prawa autorskie) oraz nacisnąć na przycisk Synth. Silnik przetwarzający wyśle dane na serwer, a następnie zajmie się odpowiednim dobraniem parametrów obrazu. Opiera się bowiem na algorytmach, potrafiących w rozsądnym czasie dać całkiem przyzwoite efekty. Sugerowane jest wybranie do obróbki jak największej ilości plików graficznych. Dzięki temu prezentacje będą zdecydowanie lepiej wyglądać.

Korzystanie z aplikacji jest możliwe jedynie po zalogowaniu się na konto Windows Live. Można je stworzyć w trybie online, wypełniając krótki, dosyć standardowy formularz. Następnie należy założyć profil PhotoSynth, uprawniający do wysłania na serwery do 20 gigabajtów zdjęć. Widoczne będą w nim wszystkie stworzone przez użytkownika prace. Producent udostępnił również możliwość przeglądania scen zbudowanych przez społeczność.

Program jest kompatybilny z najnowszymi systemami z rodziny Windows (XP, Vista, 7). Obsługa galerii oraz zarządzanie własnymi projektami wymagają posiadania przeglądarki internetowej kompatybilnej z Silverlight.

Uwaga!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga stałego połączenia z Internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
PhotoSynthPhotoSynth 2.0110.0317.1042
Wersja stabilna
10.9 MB | 2013-03-26

Ilość pobrań: 995 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
PhotoSynth
avatararrow
~30ty | 2011.12.08 08:50
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Konkretny program od MIcrosoft.