w
googluj

Tanida Demo Builder 11.0.30.0


Tanida Demo Builder to znakomite, rozbudowane narzędzie do tworzenia prezentacji i poradników wideo. Aplikacja oferuje szereg funkcji, usprawniających ten proces - są wśród nich rozmaite efekty graficzne oraz rozbudowane możliwości eksportu i zarządzania scenami. Za pomocą programu przechwycimy obraz z pulpitu oraz dźwięk z mikrofonu, dodamy tekst informacyjny, a następnie opublikujemy gotową animację w sieci. Funkcjonalność narzędzia będzie zadowalająca nawet dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Do dyspozycji mamy wygodny, prosty w obsłudze interfejs. Na początku należy określić podstawowe parametry prezentacji (rozdzielczość, informacje o autorze, tło, preloader). Przebieg filmu edytujemy, korzystając ze standardowej osi czasu - możemy dowolnie przemieszczać wybrane akcje bądź zmieniać ich długość. Spora liczba opcji wiąże się z prezentowaniem operacji wykonywanych na ekranie. Do prezentacji w łatwy sposób dodamy dymek informacyjny, statyczny lub animowany tekst, prostokąt, elipsę, plik graficzny, pole tekstowe, przycisk, animację oraz nagranie w formacie Flash. Efekty nie ograniczają się do wymienionych elementów. Użytkownik może przeskalować i odwrócić obraz, dodać powiększenie/rozmazanie/przezroczystość do wybranego fragmentu prezentacji bądź skorzystać z bogatej kolekcji przejść i filtrów.

W każdej chwili stworzoną animację można podejrzeć we wbudowanym odtwarzaczu. Co ciekawe, oprócz standardowych kontrolek (pauza, stop, regulacja głośności, przewijanie), oferuje on podgląd filmu w przeglądarce internetowej. Po zakończeniu pracy prezentację możemy zapisać na dysku twardym. Aplikacja obsługuje najpopularniejsze formaty multimedialne, w tym: SWF, MP4, AVI, WMV, MP4. Co ciekawe, możemy także skorzystać z opcji eksportu do niezależnego pliku EXE, zbioru plików graficznych bądź dokumentu Word. W łatwy sposób umieścimy także plik wideo w sieci. Możemy go wysłać do serwisu YouTube, na dowolny adres e-mail bądź na serwer FTP, zdefiniowany w opcjach konfiguracyjnych.

Pozostałe funkcje programu:
- kolekcja gotowych do wykorzystania clipartów,
- wyświetlanie siatki w polu edycji,
- prosta zmiana preferencji dotyczących powiadomień i ostrzeżeń,
- wbudowany konwerter formatu SWF (za jego pomocą zmienimy animacje Flash na formaty wideo),
- możliwość korzystania z syntezatora mowy do tworzenia dźwiękowego opisu wykonywanych operacji,
- proste narzędzie do zarządzania wykonanymi prezentacjami i generowania stron tytułowych,
- automatyczne generowanie stron z prezentacją (format HTML),
- możliwość dołączenia do animacji znaku wodnego
- edytor menu i kontrolek nawigacyjnych (dostępnych jest kilka gotowych skórek),
- wbudowana kolekcja efektów audio,
- dołączony prosty edytor plików muzycznych, umożliwiający przycinanie, normalizację i kalibrację głośności,
- obsługa efektów audio (Fade In, Fade Out),
- możliwość zabezpieczenia prezentacji hasłem oraz skorzystania z blokady obcych domen,
- tworzenie animacji o określonej dacie ważności,
- duża liczba obsługiwanych akcji (przejście pod adres sieciowy, wywołanie kodu JavaScript, uruchomienie pliku EXE, zmiana sceny i wiele innych),
- kilka typów obsługiwanych zdarzeń (kliknięcie, wystąpienie błędu, rozwinięcie listy).

Tanida Demo Builder wyróżnia się bogatą dokumentacją. Składa się ona między innymi z wyczerpującej instrukcji obsługi, poradników krok po kroku i forum dyskusyjnego. Warto zapoznać się także z przykładowymi materiałami stworzonymi za pomocą aplikacji. Znajdziemy je na ekranie startowym (lista Samples).

Ograniczenia!
Program jest dostępny w wersji testowej typu trial. Uprawnia ona użytkownika do przetestowania pełnej funkcjonalności narzędzia przez okres 15 dni od daty instalacji.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Tanida Demo BuilderTanida Demo Builder 11.0.30.0
Wersja stabilna
78.54 MB | 2018-05-05

Ilość pobrań: 879 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Tanida Demo Builder