w
googluj

BB FlashBack Professional 5.46.0


BB FlashBack Professional to rozbudowane narzędzie do rejestrowania sekwencji wideo w systemie Windows. Aplikacja umożliwia nagranie filmów z operacji wykonywanych na pulpicie, a następnie przeprowadzenie obróbki przechwyconych materiałów. Program wyróżnia się przyjaznym, intuicyjnym interfejsem oraz sporą ilością opcji konfiguracyjnych - cechy te sprawiają, że narzędzie przypadnie do gustu zarówno początkującym jak i zaawansowanym użytkownikom komputera. Pakiet składa się z kilku dostępnych niezależnie, współgrających ze sobą komponentów. Znajdziemy wśród nich:

• BB FlashBack Recorder
W pełni funkcjonalne narzędzie pozwalające na przechwytywanie sekwencji wideo. Aplikacja pozwala na zapisywanie obrazu z pulpitu (pełny ekran, wybrane okno, zaznaczony obszar) i kamery internetowej oraz nagrywanie dźwięku z mikrofonu i głośników. Główne cechy modułu:
- rozbudowane możliwości dostosowania jakości nagrywanych materiałów,
- automatyczne modyfikowanie wyglądu systemu w celu zmniejszenia wielkości wynikowych plików (tymczasowe wyłączanie efektów Windows, ustawianie pustej tapety, ukrywanie ikon pulpitu, zmniejszanie rozdzielczości ekranu itd.),
- terminarz zadań (wyzwalanie akcji o określonej porze lub w przypadku wykrycia procesu),
- limitowanie rozmiaru i długości plików,
- automatyczna synchronizacja dźwięku,
- możliwość dostosowania skrótów klawiaturowych do własnych preferencji,
- dołączanie tekstowych notatek w trakcie nagrywania,
- kompresja dźwięku do formatu MP3,
- możliwość przetestowania ustawień przed rozpoczęciem nagrywania,
- ochrona haseł wpisywanych w formularzach.

• BB FlashBack Batch Export
Program pozwala na szybkie skonwertowanie filmów o rozszerzeniu FBR (domyślne dla całego pakietu) do bardziej uniwersalnych formatów (Flash, AVI, WMV, MPEG4, QuickTime). Aplikację obsługujemy w bardzo prosty sposób - wystarczy wczytać listę plików oraz wskazać docelowy katalog zapisu danych. Opcjonalnie możemy dostosować dodatkowe parametry przetwarzania (jakość obrazu i dźwięku, ilość klatek na sekundę, rozdzielczość). Postęp konwersji będziemy śledzić za pomocą pasków procentowych i okna z logami.

• BB FlashBack Player
Rozbudowane i niezwykle przydatne narzędzie do odtwarzania i edytowania zarejestrowanych filmów. Za pomocą modułu możemy także w dowolny sposób zarządzać zawartością ścieżek dźwiękowych, poprzez zwiększanie/zmniejszanie poziomu głośności, dzielenie i łączenie klipów, usuwanie szumów czy dodawanie płynnych przejść. Edytor składa się z tak zwanej linii czasu, pasków narzędziowych oraz okna podglądu. Do dyspozycji mamy następujące funkcje:
- zapisywanie pojedynczych klatek do pliku,
- przeglądanie i edytowanie listy operacji wykonanych w filmie,
- możliwość korzystania z różnego typu efektów (powiększanie fragmentu ekranu, przejścia różnego typu, wyróżnianie kursora, napisy początkowe/końcowe, przycinanie i przewijanie ekranu),
- bogata biblioteka gotowych do wykorzystania obiektów ("dymki" tekstowe, obrazy wektorowe, strzałki, przyciski, obszary zaznaczenia, dźwięki, znaki wodne, znaczniki),
- eksport do popularnych formatów (FLV, QT, WMV, GIF, AVI, MPEG4, EXE, PPT),
- możliwość publikowania filmów w serwisach internetowych (Blip.tv, Coggno eLearning, Revver, Viddler, YouTube),
- podstawowe opcje edycyjne (kopiowanie i wklejanie, łączenie/dzielenie/usuwanie pojedynczych klatek, zarządzanie właściwościami obiektów),
- zwiększanie i zmniejszanie szybkości odtwarzania,
- modyfikowanie widoczności i zachowania kursora myszy,
- cofanie i powtarzanie operacji,
- możliwość korzystania z siatki ekranowej,
- tryb pełnoekranowy,
- obsługa mechanizmu Drag&Drop,
- konwertowanie plików AVI i EXE do formatu obsługiwanego przez aplikację.

Pakiet posiada bardzo dobrą dokumentację, składającą się z instruktaży wideo, zestawu pytań i odpowiedzi oraz wyczerpującego pliku pomocy (znajdziemy w nim informacje na temat obsługi poszczególnych funkcji). Warto zapoznać się z tymi materiałami przed rozpoczęciem pracy z programem.

Uwaga!
Producent udostępnia także uproszczoną edycję aplikacji o nazwie Standard oraz bezpłatne wydanie Express. Warto zapoznać się ze szczegółowym porównaniem wszystkich wersji.

Ograniczenia!
Aplikacja jest rozpowszechniana na zasadach licencji trial. Program działa przez 30 dni od daty instalacji - po upływie tego okresu należy usunąć go z dysku lub zakupić kod aktywacyjny. Dodatkowym ograniczeniem wersji testowej jest dodawanie znaku wodnego do zarejestrowanych materiałów.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu DirectX w wersji 7.0 lub wyższej. Do działania niektórych funkcji niezbędne są także dodatkowe komponenty, takie jak: QuickTime, Windows Media Player, Microsoft Office. Użytkownicy systemu Windows 2000 muszą również zainstalować poprawkę systemową.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
BB FlashBack ProfessionalBB FlashBack Professional 5.46.0
Wersja stabilna
25.7 MB | 2020-08-17

Ilość pobrań: 450 | W tym miesiącu: 34 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
BB FlashBack Professional