w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 649
Wszystkich postów: 939006
Wszystkich tematów: 138905

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7813 dni

PC Decrapifier 3.0.1


PC Decrapifier to niewielkie narzędzie do usuwania niepotrzebnych programów, które przez producentów sprzętu komputerowego są instalowane w nowych komputerach w coraz większej ilości. Aplikacji mogą używać także posiadacze starszych komputerów, w celu zmniejszenia listy niepotrzebnie zainstalowanego oprogramowania - i to nie tylko od wspomnianych producentów.

PC Decrapifier nie trzeba instalować. Cały program to właściwie prosty kreator, który przeprowadza użytkownika krok po kroku przez kolejne etapy. Na początku mamy możliwość sprawdzenia, czy nie ma nowszej wersji narzędzia. Następnie wyświetla tekst licencji oraz ostrzeżenie o tym, że program może mieć trudności w rozróżnieniu ograniczonej (zwykle czasowo) wersji trial a wersji pełnej tego samego programu, dlatego mając zakupiony np. pakiet typu Internet Security, trzeba go odznaczyć, aby nie został odinstalowany.

Aplikacja pyta o stan komputera, czy jest nowy - wiadomo wówczas, że praktycznie nie posiada żadnych programów zainstalowanych przez użytkownika, a tylko dodatki od producenta komputera, w większości zbędne. W następnym kroku PC Decrapifier zaleca utworzenie punktu przywracania, na wypadek gdyby wystąpiły błędy podczas operacji. Program wykrywa tzw. crapware, który można usunąć, a także wyświetla listę wszelkich pozostałych aplikacji - wybrane przez nas zostaną po kolei odinstalowane (uruchamiane są właściwe deinstalatory danych programów). Z pewnością będzie to dużo szybszy proces, jeśli w systemie nazbierało się dużo oprogramowania, z którego spora część przestała być potrzebna.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.1 (16 głosów)

Strefa Download programu
PC DecrapifierPC Decrapifier 3.0.1
Wersja stabilna
1.91 MB | 2016-11-15

Ilość pobrań: 5748 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
PC Decrapifier
avatararrow
~Rado | 2011.04.26 10:07
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ciekawe, ale czy lepsze od REVO?