w
googluj

Microsoft Desktop Player 1.0.0.0 Beta


Microsoft Desktop Player to interesujący odtwarzacz edukacyjny. Ta niewielka i dosyć nietypowa aplikacja pozwala na przeglądanie filmów, podcastów i rozmaitych materiałów wideo udostępnianych za pomocą zdobywającej coraz większą popularność technologii Silverlight. Przeznaczona jest przede wszystkim dla programistów, administratorów, menadżerów i innych użytkowników związanych bezpośrednio z branżą IT. Za pośrednictwem platformy udostępniane są głównie poradniki związane z wyżej wymienionymi dziedzinami. W powiększającej się z dnia na dzień bazie danych znaleźć można materiały dotyczące niemal każdej większej aplikacji giganta z Redmond - Office, .NET, Active Directory, SQL Server, Visual Studio, Windows, Internet Explorer i wielu innych.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. W głównym oknie widoczny jest panel nawigacyjny. Pierwsza z kart pozwala na zdefiniowanie atrybutów, według których będą filtrowane informacje (branża, używane narzędzia, rola w firmie). Po znalezieniu interesujących nagrań, można oczywiście przystąpić do ich przeglądania. Udostępniono odtwarzacz z podstawowymi opcjami (sterowanie, regulacja głośności). Dodatkowo możliwe jest przechowywanie odnośników do ulubionych materiałów oraz publikowanie ich na serwisach internetowych (Twitter, Facebook, Digg, Delicious). Producent przygotował również odrębną kartę, pozwalającą na zapoznanie się z nagłówkami najnowszych wiadomości ze świata IT.

Całość rozpowszechniana bezpłatnie. Projekt jest obecnie w fazie beta - może na specyficznych konfiguracjach sprzętowych i systemowych działać w sposób niepoprawny lub niestabilny. Interfejs oraz wszystkie udostępniane materiały dostępne są w angielskiej wersji językowej.

Uwaga!
Narzędzie jest dostępne również w formie aplikacji internetowej - jest to wydanie w pełni funkcjonalne, odpowiadające wersji instalowanej w systemie operacyjnym.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft Desktop PlayerMicrosoft Desktop Player 1.0.0.0 Beta
Wersja rozwojowa
0.97 MB | 2012-01-27

Ilość pobrań: 375 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Microsoft Desktop Player