w
googluj
pl

e-SPRAWDZIAN 2.7.1


e-SPRAWDZIAN to narzędzie do testowania wiedzy. Aplikacja pozwala na zdefiniowanie zestawu zadań sprawdzających umiejętności w różnych dziedzinach (geografia, matematyka, biologia, język polski, historia, chemia, fizyka, informatyka). Testy składają się z pytań pojedynczego bądź wielokrotnego wyboru. Mogą być opatrzone dodatkowymi ilustracjami w standardowych formatach graficznych. Program będzie niezłym rozwiązaniem dla nauczycieli i wykładowców, niemniej jego funkcje docenią również zwykli, domowi użytkownicy.

Pakiet składa się z dwóch niezależnych aplikacji - programu sprawdzającego wiedzę i edytora pytań. Pierwszy z nich pozwala na wczytanie z dysku twardego testu oraz przeprowadzenie go dla dowolnej ilości uczniów. Po zakończeniu, o wynikach zostaniemy poinformowani stosownym komunikatem. Edytor, nazwany przez autora E-Kreator, umożliwia natomiast stworzenie własnego zestawu testowego. Oprócz definiowania pytań i odpowiedzi (maksymalnie 5 opcji), mamy możliwość określenia skali ocen oraz wczytania raportu, przedstawiającego wyniki uzyskane poszczególnych uczniów.

Obsługa programu jest bardzo prosta, głównie za sprawą dobrze przemyślanego, polskojęzycznego interfejsu. Z programem poradzą sobie osoby nie posiadające dużej wiedzy na temat komputera. Do paczki instalacyjnej dołączona jest także krótka instrukcja, z którą warto zapoznać się przed rozpoczęciem pracy.

Uwaga!
Program domyślnie instaluje się w katalogu Moje Dokumenty. Producent sugeruje, by nie zmieniać tej lokalizacji (mogą wystąpić problemy na niektórych konfiguracjach).

Ograniczenia!
Moduł do przeprowadzania sprawdzianów jest dostępny za darmo. Załączony kreator testów rozpowszechniany jest natomiast na zasadach licencji shareware. W wersji niezarejestrowanej wyświetlany jest komunikat przypominający, a samo ograniczenie dotyczy okresu testowego (trwa on przez 30 dni). Warunkiem rejestracji jest przesłanie do autora przynajmniej 2 sprawdzianów zawierających 10 pytań. Opcjonalnie można również dokonać zakupu. Szczegóły znajdują się na oficjalnej stronie projektu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
e-SPRAWDZIANe-SPRAWDZIAN 2.7.1
Wersja stabilna
16.54 MB | 2013-05-04

Ilość pobrań: 1489 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
e-SPRAWDZIAN