w
googluj

Minsky 2.18


Minsky to rozbudowany program kierowany do ekonomistów i pasjonatów analizy finansowej, który pozwala symulować niestabilną, chaotyczną gospodarkę wraz z licznymi jej aspektami (długiem, wartością pieniądza, rzetelnością pracy banków i innych instytucji).

Obsługa programu odbywa się poprzez środowisko modelowania graficznego, w którym kolejne elementy gospodarki umieszcza się przy użyciu myszy i czytelnych symboli. Choć program oferuje nieograniczone pole pracy, które można dowolnie przesuwać po ekranie, warto przed stworzeniem pierwszego projektu sięgnąć do pobieranych wraz z instalatorem przykładów, które nie tylko wskażą drogę przykładowych rozważań finansowych, ale nauczą też praktycznego aspektu rozplanowania kolejnych elementów na ekranie, by projekt zyskał na, istotnej dla analizy danych, czytelności.

Zbierane dane prezentowane mogą być zarówno w formie scalonej, w tak zwanych tabelach Godley'a, ale również z zachowaniem graficznych reprezentacji elementów; z wykorzystaniem diagramów przepływu. Ciekawą funkcją programu jest możliwość wyeksportowania stworzonego projektu do pliku XML lub formatu LaTeX.

Uwaga!
Program z powodzeniem może zostać wykorzystany w symulacji dowolnych zjawisk bazujących na teorii chaosu. Edycja Beta oprogramowania zawiera drobne udoskonalenia, których, po procesie testowania, będzie można spodziewać się w kolejnej stabilnej wersji programu.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
MinskyMinsky 2.18
Wersja stabilna
80.11 MB | 2020-03-13

Ilość pobrań: 337 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Minsky