w
googluj

LenMus Phonascus 5.3.1


LenMus Phonascus – program służący do nauki teorii muzyki. Obejmuje takie działy jak nuty, interwały, akordy, skale, tonacje oraz rytm. Generalnie funkcjonuje jak podręcznik, jednak znajdziemy tutaj kilka elementów interaktywnych, które pozwolą sprawdzić na bieżąco swoje postępy w nauce i przetestować nabyte przez użytkownika umiejętności. Całość jest prosta w obsłudze i choć interfejs nie należy do najnowszych wizualnie, jest czytelny i wygodny w codziennym obcowaniu, dzięki czemu całą uwagę można skupić na nauce i wykonywaniu ćwiczeń.

Wśród zadań, jakie możemy napotkać, znajdziemy między innymi takie wyzwania jak rozpoznawanie skali, akordów czy rytmu, ale również czytanie muzyki z nut, która uprzednio została skomponowana przez algorytm programu (zadania w tym przypadku nigdy nie są powtarzalne). Co ciekawe, wszystkie dostępne w aplikacji zadania można modyfikować, aby nakierować je na te elementy, które chcemy wyćwiczyć – producent wyraźnie zaznacza, że aplikacja ma przede wszystkim wspomóc naszą samodyscyplinę w polepszaniu swoich umiejętności w konkretnym zakresie, nie zaś zmuszać nas do dokładnej nauki wszystkich działów, które zostały tutaj ujęte.

Warto dodać, iż w programie znajdziemy nie tylko sam podręcznik (który jest naturalnie jego głównym elementem), ale również krótki poradnik, w jaki sposób wygodnie i efektywnie korzystać z kursu. Jest to niewielki plik HTM otwierany lokalnie, stworzony w języku angielskim. Ponieważ program stworzony został w oparciu o licencję z otwartym kodem, jeśli czujemy się na siłach, możemy dołączyć do grupy współtwórców aplikacji i na przykład pomóc przy tworzeniu nowych tłumaczeń – wszelkie informacje na ten temat są do znalezienie na stronie producenta.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
LenMus PhonascusLenMus Phonascus 5.3.1
Wersja stabilna
14.39 MB | 2016-07-11

Ilość pobrań: 213 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
LenMus Phonascus