w
googluj
pl

Anki 23.12.1


Anki to rozbudowane narzędzie stworzone z myślą o wsparciu podczas zapamiętywania terminów, dźwięków, obrazów, filmów, które ze względu na swoją wszechstronność może zostać użyte do wsparcia nauki języka (np. słownictwa lub zasad gramatycznych), wierszy, terminów specjalistycznych bądź definicji matematycznych. Możliwości są nieograniczone, a sposób ich wykorzystania zależy tylko od potrzeb użytkownika.

Program działa w oparciu o tworzone przez użytkownika talie kart, z których każda jest osobnym pytaniem. Przed przystąpieniem do nauki należy zdefiniować nazwę talii (a więc grupy kart z danej dziedziny) i wprowadzić karty z kolejnymi zagadnieniami. Można przy tym wykorzystać kilka ich typów, na przykład metody opierającej się na awersie i rewersie karty, która zadaje wprowadzone pytanie, a użytkownik musi udzielić na nie poprawnej odpowiedzi.

Anki cechuje się dużą ilością ustawień, które można dostosować do potrzeb indywidualnych każdego użytkownika. Dzięki obsłudze profilów, wiele osób korzystających z tego samego programu nie będzie wzajemnie ingerować w swoje postępy i preferencje. Program prowadzi zaawansowaną statystykę postępów, na podstawie której może zmieniać kolejność oraz częstotliwość zadawanych pytań w taki sposób, aby nauka była najefektywniejsza. Warto dodać, że tworzone talie kart w praktyce mogą składać się z niemal nieograniczonej ilości pytań (producent gwarantuje bezproblemową obsługę talii składających się nawet z ponad 100 tys. kart).

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS.

Spolszczenie!
Wybór języka polskiego ma miejsce przy pierwszym uruchomieniu programu.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (10 głosów)

Strefa Download programu
AnkiAnki 23.12.1
Wersja stabilna
145 MB | 2024-01-06
przejdź Anki dla Android

Ilość pobrań: 7679 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Anki