w
googluj

Everyone Piano 2.5.9.4


Everyone Piano to program, który ułatwia postawienie pierwszych kroków w grze na pianinie. Jest to prosty symulator tego instrumentu, który obsługiwać możemy zarówno standardową klawiaturą komputerową, jak i na przykład dedykowanymi urządzeniami wejściowymi interfejsu MIDI. Dzięki nowoczesnemu i przejrzystemu interfejsowi, łatwo zaobserwować, które przyciski odpowiadają jakim klawiszom, a tym samym odpowiednio je naciskać. Podczas grania wyświetlane są wybierane przez nas wysokości dźwięków oraz podświetlane odpowiednie klawisze klawiatury. Dostępna jest możliwość zmiany klucza, w którym gramy, by wirtualnie „przesunąć” strojenie instrumentu w jedną ze stron.

Co istotne, szczególnie dla początkującego muzyka, który przede wszystkim chciałby skupić się na doskonaleniu swoich umiejętności, aplikacja praktycznie wcale nie wymaga konfiguracji. Już po uruchomieniu jest gotowa do działania – wystarczy więc uruchomić głośniki lub podpiąć słuchawki i przystąpić do grania. Naturalnie największą efektywność osiągniemy grając z wykorzystaniem dedykowanych klawiatur. Ponieważ dźwięk generowany przez symulator jest bardzo dobrej jakości, można nawet pokusić się o wykorzystanie opisywanej aplikacji podczas tworzenia nowych nagrań czy piosenek – prawdopodobnie tylko w amatorskim zakresie, jednak będzie to ciekawa alternatywa dla zakupu prawdziwego instrumentu, czy nawet syntezatora lub keyboardu.

Warto zajrzeć na stronę producenta, gdzie wśród licznych materiałów znajdziemy między innymi poradnik jak zacząć naukę z programem. Jest to dokument, który jednocześnie składa się z tekstowych porad, zrzutów ekranów, filmów oraz zestawów QA (pytanie-odpowiedź) – to wiele różnego rodzaju informacji, które w pierwszym momencie sprawiają wrażenie chaotycznych, jednak cierpliwe przeanalizowanie całości z pewnością okaże się wartościowe i pomoże postawić pierwsze kroki w nauce gry na instrumencie klawiszowym.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (9 głosów)

Strefa Download programu
Everyone PianoEveryone Piano 2.5.9.4
Wersja stabilna
6.77 MB | 2023-09-04

Ilość pobrań: 779 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Everyone Piano