w
googluj
pl

Klavaro 3.13


Klavaro to prosty w obsłudze, wyjątkowo lekki program, z pomocą którego zwiększymy zwoje umiejętności w zakresie szybkości i dokładności pisania na komputerowej klawiaturze. Dzięki aplikacji dowiemy się jak poprawnie układać na klawiszach palce oraz stawimy czoła szeregowi ćwiczeń, które pomogą usprawnić efektywność pisania przez nas tekstów.

Obsługa programu jest prosta, dzięki minimalistycznemu i dość klasycznemu interfejsowi. Składa się on z czytelnego menu, które potrafi doprowadzić użytkownika do kilku sekcji: instrukcji związanej z początkami poprawnego pisania na klawiaturze, kursu podstawowego oraz adaptacji, a następnie kolejnych ćwiczeń wpływających na szybkość, a wreszcie dokładność naszego pisania. Najtrudniejsze zadania polegają na przepisywaniu całych tekstów, które bogate są w polskie znaki diakrytyczne oraz interpunkcję.

Ciekawym rozwiązaniem zaimplementowanym w programie jest pamięć narzędzia, dzięki której po niespodziewanym zamknięciu czy przerwaniu danego zadania, po ponownym uruchomieniu programu, wrócimy dokładnie w to miejsce, w którym skończyliśmy. Pasjonatom większych wyzwań można polecić możliwość przestawienia aplikacji w tryb innego języka (do wyboru jest ich kilkanaście i wpływają jedynie na treść tekstów z ćwiczeń, a nie na tłumaczenie interfejsu). Program umożliwia również przełączanie się pomiędzy różnymi trybami klawiatur, na przykład na potrzeby wprowadzania słów cyrylicą.

Uwaga!
Choć interfejs programu należy uznać za polskojęzyczny, należy zwrócić uwagę, iż niektóre jego elementy (na przykład instrukcje przed rozpoczęciem nauki) nie zostały przetłumaczone z języka angielskiego.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
KlavaroKlavaro 3.13
Wersja stabilna
11.14 MB | 2023-01-14

Ilość pobrań: 568 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Klavaro