w
googluj

Jniz 3.1.1


Jniz – niewielki, prosty w obsłudze program do tworzenia zapisów nutowych na pięciolinii. Może okazać się przydatny zarówno w rękach nauczycieli, kompozytorów czy samych muzyków. Stanowi wygodną, cyfrową alternatywę dla ręcznego notowania melodii, która w tym przypadku może zostać dodatkowo odegrana poprzez systemowy syntezator MIDI. Obsługa jest prosta i nie wymaga wcześniejszego czytania podręcznika do aplikacji. Całość działa sprawnie i szybko, dodatkiem są stosunkowo rozbudowane ustawienia kolorystyki, dzięki którym wygląd zapisu można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Po uruchomieniu programu na ekranie od razu wyświetlany jest zestaw startowych pięciolinii. Wystarczy najechać myszą na wybraną z nich, aby umieścić na niej nową nutę. Wysokość dźwięku wstępnie ustalamy poruszając myszą w pionie, jednak ostatecznie możemy go również zmodyfikować po postawieniu dźwięku, wybierając odpowiednią wysokość z wyświetlanej listy. W podobny sposób odbywa się zmiana rodzaju nuty oraz ustawianie w zapisie innych symboli, takich jak pauzy czy bemole.

Jedną z wygodniejszych funkcji aplikacji jest kolorowanie nut na różne barwy, zgodnie z ustawieniami, a te dotyczyć mogą na przykład automatycznego wyróżniania dźwięków niepasujących do danej skali. To dobre rozwiązanie głównie dla początkujących muzyków, którzy mogą potraktować ten mechanizm jako wspomagający naukę i ułatwiający tworzenie lepszych kompozycji. Na minus można natomiast zaliczyć sposób ustawiania kolorystyki – kilka początkowych opcji w oknie ustawień nie jest dostatecznie dobrze opisana, aby za pierwszym razem sprawnie z nich skorzystać.

Uwaga!
Aby korzystać z programu, konieczne jest uruchamianie go z uprawieniami administratora komputera.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
JnizJniz 3.1.1
Wersja stabilna
79.19 MB | 2019-06-30

Ilość pobrań: 335 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Jniz