w
googluj
pl

Marinius - Dzienniczek Ucznia 1.5


Marinius - Dzienniczek Ucznia to niewielki organizer przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, zawodowych, gimnazjów, liceów, techników i innego typu placówek edukacyjnych. Narzędzie przyda się do śledzenia postępów w nauce oraz zapisywania ważnych informacji dotyczących zadań domowych, wydarzeń i terminów. Dzięki prostej obsłudze, aplikacja przypadnie do gustu także początkującym użytkownikom komputera.

Na początku pracy z programem należy utworzyć nową kartotekę, odpowiadającą za przechowywanie ustawień ucznia. W tym celu podajemy imię, nazwisko, klasę oraz wybieramy z listy przedmioty znajdujące się w planie lekcji i mające wpływ na średnią. Oczywiście możemy także zdefiniować własne nazwy zajęć.

Zasadniczą funkcją narzędzia jest tworzenie bazy ocen przypisanych do kolejnych przedmiotów. Dodatkowo w głównym oknie znajdziemy podstawowe dane statystyczne (średnia arytmetyczna, średnia z wszystkich zajęć, najniższa średnia). Ciekawą możliwością jest wyróżnianie ocen kolorem czerwonym, co może być przydatne do oznaczania stopni związanych ze sprawdzianami umiejętności i kartkówkami. Aplikacja wyposażona jest także w moduł terminarza. Pozwala on na przypisanie dowolnej ilości zdarzeń do konkretnej daty, wybranej przy pomocy kontrolki kalendarza.

Bazę danych programu można w łatwy sposób przenieść na inne stanowiska robocze. Aplikacja przechowuje wszystkie oceny i wpisy terminarza w postaci pojedynczego pliku o rozszerzeniu MRN - wystarczy skopiować go na dowolny nośnik, przenieść na docelowy komputer, a następnie na karcie "Opcje" nacisnąć na przycisk "Odczyt pliku".

Marinius - Dzienniczek Ucznia jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Narzędzie jest wyposażone w mechanizm podpowiedzi kontekstowych - po najechaniu na elementy interfejsu, wyświetlane są krótkie informacje na temat działania poszczególnych funkcji. Program posiada polską wersję językową oraz współpracuje z systemami operacyjnymi z rodziny Windows począwszy od wersji 98 SE.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Marinius - Dzienniczek UczniaMarinius - Dzienniczek Ucznia 1.5
Wersja stabilna
0.48 MB | 2012-10-18

Ilość pobrań: 1168 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Marinius - Dzienniczek Ucznia