w
googluj

Navigraph Charts 8.13.0.0


Navigraph Charts to rozbudowana i potężna aplikacja, której głównym zadaniem jest pobieranie i wyświetlanie map portów i terminali lotniczych oraz przebiegu szlaków powietrznych. Program swoim zasięgiem pokrywa praktycznie cały świat i większość istniejących lotnisk – dostępnych jest w nim ponad 36000 map, obejmujących ponad 2000 lotnisk.

Wszystkie mapy są profesjonalne – podobnych używają linie lotnicze, zwektoryzowane oraz sporządzone według standardowego wzorca. Zaznaczone są na nich poszczególne okręgi kontroli radarowej, ścieżki podejścia, minimalne wysokości i inne istotne dla nawigacji lotniczej dane.

Wśród cech i możliwości aplikacji znajdziemy między innymi:
• funkcję dowolnego przybliżania fragmentów mapy (nawet do 6400% od oryginalnego rozmiaru), co pozwala na dostrzeżenie nawet najmniejszych detali i oznaczeń,
• obracanie map i przerzucanie ich,
• zapamiętywanie ostatniej pozycji na mapie ustawień zoomu po wyjściu z programu,
• zintegrowany menedżer pobierania nowych map, sygnalizujący nieaktualność poszczególnych lotnisk i tras,
• tworzenie kopii zapasowej bazy lotnisk i szlaków powietrznych (raz w tygodniu),
• funkcja wydruku map w oryginalnej skali (jeżeli dysponujemy drukarką radzącą sobie z arkuszami o metrowej długości), w pomniejszeniu lub na kilku mniejszych kartkach,

Co więcej, przy uruchomieniu programu mamy możliwość wyboru między wyświetlanymi jednostkami. Mogą to być jednostki anglosaskie, tradycyjnie używane w awiacji, bądź bardziej zrozumiałe w naszym kręgu kulturowym jednostki metryczne.

Aplikacja Navigraph Charts to znakomity wybór dla wszystkich entuzjastów lotnictwa cywilnego i transportu powietrznego – śledzenie i analiza map pozwala na wczucie się w rolę pilota lub kontrolera lotów.

Uwaga!
Należy pamiętać, że danych zawartych w programie nie wolno wykorzystywać do prawdziwej nawigacji powietrznej – mogą one zawierać uproszczenia i dostarczane są w formacie niestandardowym dla awiacji.

Ograniczenia!
Ograniczenie wersji Demo polegają na niewielkiej liczbie dostępnych lotnisk i tras. Po wykupieniu licencji (rocznej subskrypcji) na program, producent zapewnia nielimitowane aktualizacje map i filmików instruktażowych. W przeciwnym razie, za większość nowych elementów trzeba płacić osobno.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Navigraph ChartsNavigraph Charts 8.13.0.0
Wersja stabilna
127 MB | 2023-01-14

Ilość pobrań: 462 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Navigraph Charts