w
googluj

Microprocessor Simulator for Students 5.0


Microprocessor Simulator to program stworzony przede wszystkim dla studentów kierunków informatycznych i pokrewnych, aby ułatwić im naukę i zrozumienie składni języka Assemblera. Program wykorzystuje wbudowane szablony, które bazują na przykładach wziętych z życia, aby zaprezentować sposoby asemblacji oraz interpretacji rozkazów procesora.

Aplikacja wyposażona została w interaktywne miniaplikacje, które ściśle współpracują ze stworzonym kodem. Użytkownik może poznać listę instrukcji niezbędnych do działania windy, silnika krokowego, wyświetlaczy siedmiosegmentowych, drogowej sygnalizacji świetlnej, podgrzewacza z termostatem lub prostej gry znanej z telefonów komórkowych. Każdy z tych symulatorów dysponuje gotowymi przykładami, w których kod można śmiało ingerować, aby obserwować zachodzące w ich działaniu zmiany.

Prócz tego Microprocessor Simulator potrafi wyświetlić zawartość pamięci operacyjnej symulatora, która zostaje zapełniona po uruchomieniu napisanego przez użytkownika kodu. Program nie tylko wskazuje na to, które instrukcje są w danej chwili wykonywane, ale informuje również o ich fizycznym adresie w pamięci. Cały proces symulacji działania procesora podlega kilku ustawieniom kontrolnym, z których najważniejsze wpływa na prędkość symulacji oraz pozwala włączyć tryb krokowy.

Warto dodać, iż producent programu udostępnia rozbudowaną jego dokumentację w kilku formach, z których najciekawszą formą jest edycja on-line, znajdująca się pod tym adresem.

Uwaga!
Program nie ingeruje w pliki rejestru systemowego. Pobrany plik instalatora jedynie wypakowuje pliki programu do ścieżki, w której sam się znajduje.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
Microprocessor Simulator for StudentsMicroprocessor Simulator for Students 5.0
Wersja stabilna
2.31 MB | 2014-03-29

Ilość pobrań: 313 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Microprocessor Simulator for Students