w
googluj

NoteTrainer PRO 4.2.01


NoteTrainer PRO to wygodny i prosty w obsłudze program, który umożliwia szybką naukę nut poprzez wzrokową analizę zapisu na pięciolinii. Aplikacja po uruchomieniu generuje losowe nuty z wybranego zakresu, a następnie po ustaleniu odpowiedniego tempa, zadaniem użytkownika jest ich możliwie bezwzrokowe wprowadzenie do komputera.

Prócz zewnętrznych klawiatur MIDI, odpowiednie dźwięki mogą być wskazywane również standardową klawiaturą komputerową, której klawiszom zostają przypisane kolejne nuty, ale także z wykorzystaniem ekranowego symulatora instrumentu klawiszowego, który kontrolowany jest przy użyciu myszy.

Prócz możliwości określenia samego zakresu nut, który chcemy przećwiczyć, możliwe jest również wskazanie programowi poziomu skomplikowania tworzonych melodii, które przyjdzie nam "zagrać". Do programu można również wgrywać własne zestawy dźwięków, które muszą być zapisane w formacie MusicXML. Na uwagę zasługuje tu strona producenta, która w specjalnie stworzonej sekcji oferuje przegląd kilkudziesięciu melodii, które można pobrać, aby wykorzystać w programie. Nauka z wykorzystaniem znanych utworów z pewnością będzie efektywniejsza.

Warto dodać, iż ustawienia wbudowane w program pozwalają kontrolować wiele parametrów, począwszy od wyglądu samego okna aplikacji, poprzez wybór dźwięku instrumentu, z którego korzystamy (a jest ich ponad kilkadziesiąt), skończywszy na ustawieniach konfiguracyjnych podłączonych klawiatur.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
NoteTrainer PRONoteTrainer PRO 4.2.01
Wersja stabilna
0.85 MB | 2014-04-01

Ilość pobrań: 496 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
NoteTrainer PRO