w
googluj

Framsticks 4.3


Framsticks to interesująca aplikacja stworzona przez Polaków, która pozwala symulować rozwój sztucznie stworzonych przez użytkownika istot. Proces kreowania obejmuje nie tylko składanie wyglądu zewnętrznego danego stworzenia, ale również jego procesów myślowych, a więc sieci neuronowych. Na podstawie zaimplementowanych algorytmów, program pozwala następnie na obserwację kolejnych etapów rozwoju istoty.

Wśród dostępnych trybów pracy możliwy jest wybór spomiędzy prostego sposobu ewolucji (z możliwością wyodrębnienia podziału na spontaniczną i nieograniczoną), koewolucji, podziału na pule genów i populacje, a także skorzystanie z wielu odwzorowań genotypowych i fenotypowych. Możliwe jest także podjęcie próby modelowania całych gatunków a nawet ekosystemów.

Sam proces tworzenia kolejnych istot jest dość szablonowy, choć na pierwszy rzut oka interfejs aplikacji może wydawać się skomplikowany. Niestety mimo polskiego pochodzenia programistów, aplikacja nie jest dostępna w języku polskim, za to spora część dokumentacji - tak. Znajdziemy w niej między innymi dość obszerny i dokładny poradnik, jak zacząć pracę z programem, który znajduje się pod tym adresem.

Ze względu na zaawansowanie programu, wykorzystywany jest on nie tylko przez pasjonatów dla rozrywki, ale także przez wielu profesjonalistów, którym narzędzie to pomaga w codziennej pracy i pozwala ukrócić czas badań i analizy niektórych zjawisk spotykanych na co dzień.

Uwaga!
Pobierana paczka składa się z darmowego interfejsu konsolowego, graficznego UI w wersji shareware oraz modułu Windows Theater, którego działanie opisane jest na stronie producenta.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
FramsticksFramsticks 4.3
Wersja stabilna
17.2 MB | 2016-10-24

Ilość pobrań: 321 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Framsticks