w
googluj
pl

PuzzleDlaDzieci 1.0


PuzzleDlaDzieci to niewielka, polskojęzyczna aplikacja do układania puzzli na komputerze. Ta przyjazna, kolorowa gra będzie bardzo dobrą rozrywką dla wszystkich dzieci. Oczywiście program spełnia również funkcję edukacyjną - ćwiczy pamięć wzrokową i zdolność kojarzenia faktów.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta - elementy układanki przemieszczamy w formatce, po prostu je przeciągając. Prawym przyciskiem myszy obracamy puzzle znajdujące się pod kursorem. Podczas zabawy mamy możliwość podejrzenia końcowego wyglądu układanej rozsypanki. Wybór obrazka, które chcemy ułożyć jest możliwy na dwa sposoby. Warta uwagi jest przede wszystkim bogata kolekcja gotowych do wykorzystania tematów. Odnoszą się one do znanych i lubianych przez pociechy filmów oraz kreskówek (Epoka Lodowcowa, Alladyn, Kaczor Donald, Król Lew, Shrek, Smerfy, Zwariowane Melodie i wiele innych). W każdej kategorii mamy do wyboru co najmniej kilka grafik, co razem daje nam do wykorzystania kilkaset plików graficznych. Innym rozwiązaniem jest wczytanie obrazka z dysku twardego bądź nośnika danych - program obsługuje tylko kilka formatów, jednak nie powinno to być żadną przeszkodą.

Niezwykle ważna będzie funkcja regulacji poziomu trudności. Dostępne są trzy poziomy, różniące się ilością elementów - odpowiednio wynoszą one 25, 100, 400 części. Dodatkową komplikacją może być funkcja obrócenia puzzli w różnych kierunkach. Warto zaznaczyć, że za pomocą okna Trudność możemy również ponownie pomieszać układankę. Program oferuje ponadto opcję druku.

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie (licencja freeware). Niskie wymagania sprzętowe, bezproblemowe działanie i obsługa niemal każdej wersji systemu Windows są kolejnymi zaletami. Aplikacja nie wymaga instalacji - wystarczy ściągnąć i uruchomić pojedynczy plik wykonywalny.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PuzzleDlaDzieciPuzzleDlaDzieci 1.0
Wersja stabilna
0.96 MB | 2012-06-01

Ilość pobrań: 641 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
PuzzleDlaDzieci