w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 665
Wszystkich postów: 939060
Wszystkich tematów: 138939

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

Centennia Historical Atlas 3.11


Centennia Historical Atlas to mapa Europy oraz fragmentów Azji i Afryki. Narzędzie będzie nieocenioną pomocą dla uczniów, studentów i hobbystów zajmujących się geografią, historią i pochodnymi dziedzinami nauki. Zawiera atlas obejmujący zakres od tysięcznego roku naszej ery aż po lata współczesne. Dostępne mapy są dosyć schematycznie - widoczne są na nich granice państw, zależności pomiędzy terytoriami oraz bardziej istotne miejscowości. Dzięki aplikacji w łatwy sposób można zauważyć dynamikę zachodzenia zmian oraz w bardziej obrazowy sposób przedstawić wydarzenia historyczne.

Obsługa programu nie jest trudna. Po prawej stronie głównego okna znajdują się kontrolki pozwalające na przesuwanie widoku oraz powiększanie/pomniejszanie mapy. Pomiędzy datami przechodzimy na kilka sposobów. Możemy wpisać rok w odpowiednie pole lub skorzystać z przycisków nawigacyjnych. Niezwykle atrakcyjny jest natomiast tryb automatycznego odtwarzania - wystarczy wyregulować prędkość zachodzenia zmian na mapie i uruchomić prezentację. Warto wspomnieć o przydatnych klawiszach - po przytrzymaniu ALT możemy przesuwać mapę, natomiast po przytrzymaniu CTRL/CTRL+SHIFT ją przeskalujemy.

Centennia Historical Atlas oferuje kilka opcji konfiguracyjnych. Użytkownik w prosty sposób dostosuje ilość widocznych informacji i schemat kolorystyczny mapy, zaznaczy region geograficzny, zapisze/skopiuje/wydrukuje wybrany obszar. Bardziej dociekliwi odbiorcy ucieszą się z możliwości wydawania prostych zapytań (dotyczących osób, miejsc i zdarzeń) oraz szybkiego przechodzenia do odpowiadających im fragmentów mapy. Dużą zaletą jest także dodatkowe okno, w którym znajduje się zwięzłe podsumowanie wydarzeń historycznych związanych z ustawioną przez użytkownika datą.

Program posiada krótką instrukcję obsługi - można do niej przejść z poziomu głównego okna. Narzędzie działa poprawnie w systemach Windows oraz Mac OS X (należy pobrać odpowiednią paczkę ze strony projektu).

Ograniczenia!
Program jest dostępny w wersji demonstracyjnej. Pozwala ona na zapoznanie się z możliwościami aplikacji na jednym okresie historycznym, a mianowicie latach rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Centennia Historical AtlasCentennia Historical Atlas 3.11
Wersja stabilna
3.31 MB | 2013-11-05

Ilość pobrań: 524 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Centennia Historical Atlas