w
googluj

Lurch 0.8 Beta


Lurch to program pozwalający na tworzenie dokumentów z wykorzystaniem wszystkich znanych matematycznych zapisów formalnych, wraz z wbudowanym modułem pozwalającym na sprawdzanie poprawności tworzonych treści. Co ważne, obsługiwane są nie tylko proste działania matematyczne, ale również szerzej rozumiana algebra, obliczenia numeryczne oraz dowody matematyczne.

Obsługa programu jest dość prosta, bowiem w głównej mierze jest bardzo podobna do obsługi standardowego edytora tekstu, który oferuje kilka narzędzi formatowania tekstu. Matematyczne symbole i równania wprowadza się natomiast na kilka sposobów. Najbardziej przyjazny z nich (może okazać się odpowiednim wyborem dla początkujących użytkowników) polega na dołączaniu do dokumentu kolejnych elementów wybieranych z paska narzędzi w górnej części okna aplikacji. Dane można wprowadzać jednak również korzystając ze składni LaTeX lub stosując zapisy stosowane przez (głównie naukowe) kalkulatory.

Przed rozpoczęciem pracy programu, za każdym razem wyświetlany jest kreator pomagający wybrać odpowiednią funkcję aplikacji. Warto na początku przygody z programem skorzystać z pierwszej opcji będącej tutorialem jego obsługi. W kilku prostych krokach pokazane są podstawy obsługi formatowania i składni LaTeXa. Na uwagę zasługuje dobra dokumentacja programu, z której można korzystać bezpośrednio w nim, bowiem została stworzona przy jego pomocy.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
LurchLurch 0.8 Beta
Wersja rozwojowa
46.43 MB | 2014-04-11

Ilość pobrań: 287 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Lurch