w
googluj
pl

Jovial Notepad 1.9


Jovial Notepad to prosta w obsłudze alternatywa dla systemowego Notatnika, która rozszerzając jego funkcjonalność do obsługi zdjęć, kolorów czcionek, symboli, kolorowania składni XML lub SQL oraz szyfrowania treści, pozostaje praktycznie identyczna w obsłudze. Cechuje się bardzo niską zajętością pamięci operacyjnej komputera podczas pracy oraz niewielką wagą samego programu, dzięki czemu z powodzeniem może być wykorzystywana jako narzędzie przenośne, na przykład na pendrivie.

Program stanowi świetne rozwiązanie dla użytkowników, którzy podczas pracy przy komputerze potrzebują często szybko robić notatki, jednak mocno okrojone możliwości systemowych edytorów im nie wystarczają. Dzięki Jovial Notepad tworzone dokumenty zyskają nieco na atrakcyjności, ponieważ będą mogły być przyozdobione o zdjęcia, a sam tekst edytowany w zakresie koloru (wybieranego z listy predefiniowanych lub dobierany samodzielnie na podstawie mieszaniny RGB) oraz kroju (włącznie z doborem rozmiaru czcionki oraz efektów, takich jak pogrubienie, kursywa czy podkreślenie).

Aplikacja zapamiętuje ostatnie wprowadzone ustawienia dotyczące formatowania czcionki i takie też automatycznie stosuje przy kolejnym uruchomieniu. Znakomita większość funkcji programu może być wywoływana skrótami klawiaturowymi. Część z nich jest typowa dla edytorów tekstów, jednak niektóre charakterystyczne tylko dla Jovial Notepad. Można się z nimi zapoznać w nocie udostępnianej przez producenta, która dostępna jest pod tym adresem.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Jovial NotepadJovial Notepad 1.9
Wersja stabilna
0.13 MB | 2017-07-25

Ilość pobrań: 574 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Jovial Notepad