w
googluj

LeechBlock 1.0.9


Badania wykazują, że przeciętny pracownik biurowy spędza nawet do pół godziny czasu pracy na przeglądaniu mediów społecznościowych, co negatywnie wpływa na produktywność i nie jest mile widziane przez pracodawców. Często decydują się oni na zablokowanie pracownikom dostępu do pożerających czas stron internetowych.

LeechBlock to niewielkie i proste rozszerzenie dla przeglądarki Mozilla Firefox, pozwalające na samodzielne zablokowanie stron internetowych, które pochłaniają zbyt duże ilości naszego czasu, takich jak portale społecznościowe, fora czy witryny informacyjne. Likwidując pijawki wysysające nasz czas, wtyczka pozwoli nam zwiększyć wydajność w pracy. Jednocześnie opcje programu pozwalają na ustalenie pór dnia, w jakich dane strony mają być zablokowane – możemy sobie zatem pozwolić na odwiedzenie ich podczas przerwy lub po pracy.

W aplikacji dostępnych jest 6 zestawów zablokowanych stron - dla każdego z zestawów możemy określić inne ustawienia. Po podaniu domen, których odwiedzanie chcemy ograniczyć, należy wybrać przedziały czasowe, w których dostęp do nich będzie niemożliwy oraz ewentualne okienka, podczas których dostęp zostanie przywrócony. Zamiast strony-pijawki domyślnie wyświetlana jest plansza programu, lecz równie dobrze możemy być przenoszeni na stronę domową bądź pustą kartę.

Jeśli nie jesteśmy do końca pewni swojej siły woli, dostęp do ustawień programu możemy zabezpieczyć hasłem, także ustalanym losowo. Jeśli i to nie pomoże, dostęp do opcji może zostać całkowicie odcięty w czasie ustalonej blokady – producent zaleca, by z tej opcji korzystać z rozwagą.
Korzystanie z programu LeechBlock zalecamy wszystkim użytkownikom borykającym się z uzależnieniem od portali społecznościowych i wynikającymi z niego przestojami w pracy.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
LeechBlockLeechBlock 1.0.9
Wersja stabilna
0.21 MB | 2017-11-19

Ilość pobrań: 435 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
LeechBlock