w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 137
Wszystkich postów: 904522
Wszystkich tematów: 127589

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6761 dni

Greasemonkey 4.11


Greasemonkey to popularne i niezwykle przydatne rozszerzenie dla przeglądarki Mozilla Firefox, które pozwala na instalowanie w przeglądarce skryptów, napisanych w języku JavaScript przez entuzjastów i profesjonalistów z całego świata. Skrypty dodawane do Firefoxa wprowadzają zmiany w przeglądanych witrynach internetowych, m.in dodając do nich nowe funkcje czy zmieniając ich wygląd i zachowanie.

Po zainstalowaniu, aplikacja dodaje swoją ikonkę z uśmiechniętą małpką do paska rozszerzeń, domyślnie znajdującego się w prawej górnej części interfejsu przeglądarki. Jednokrotne kliknięcie na mordkę małpki pozwala na chwilowe wyłączenie wszystkich skryptów, również tych aktualnie wykonywanych. Z poziomu rozwijanego menu mamy dostęp do stron internetowych producenta oraz do menedżera skryptów, z którego poziomu skonfigurujemy, wyłączymy i usuniemy uprzednio dodane fragmenty kodu.

Skrypty wprowadzane do przeglądarki poprzez Greasemonkey pozwalają w wielu zastosowaniach na zastąpienie ciężkich, powolnych wtyczek zaledwie kilkoma fragmentami kodu. Instalując Greasemonkey, uzyskujemy dostęp do całej bazy skryptów serwisu userscripts.org. Wśród najpopularniejszych skryptów, jakie możemy dodać do Firefoxa przy pomocy wtyczki Greasemonkey, znajdziemy m.in skrypty do: automatycznego zarządzania postami publikowanymi na naszym Facebooku przez grę Farmville i fixy dla interfejsu Facebooka, pobierania treści z serwisów takich jak YouTube i usuwanie z nich reklam czy szybkie i bezpieczne sprawdzanie linków z takich stron jak Rapidshare. Dostępne są również skrypty poprawiające prywatność podczas wyszukiwania treści w Google.

Jeśli znamy język JavaScript, bez problemu będziemy mogli stworzyć własny skrypt użytkownika, a następnie podzielić się nim z innymi. Warto pamiętać, że Greasemonkey automatycznie aktualizuje obsługiwane przez siebie skrypty

Greasemonkey to narzędzie, którego nie może zabraknąć w Mozilli Firefox użytkowanej przez bardziej zaawansowanego użytkownika. Instalacja aplikacji otwiera zupełnie nowe rejony funkcjonalności przeglądarki, zwiększając jej wszechstronność i możliwości personalizacji przeglądanych stron.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.9 (7 głosów)

Strefa Download programu
GreasemonkeyGreasemonkey 4.11
Wersja stabilna
0.53 MB | 2021-01-28

Ilość pobrań: 333 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Greasemonkey