w
googluj

Karen's Calculator 1.2


Karen's Calculator - ciekawy przykład kalkulatora na bezpłatnej licencji - dotyczy tylko użytku niekomercyjnego. Aplikacja w angielskiej wersji językowej. Program przeznaczony jest do wykonywania obliczeń matematycznych, posiada przyjazny i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika oraz szereg funkcji, które ułatwiają proces liczenia.

Program wykonuje działania matematyczne obejmujące dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, podnoszenie do potęg oraz pierwiastkowanie. Aplikacja została zaprojektowana w sposób bardzo elastyczny - mamy nie tylko możliwość zmiany rozmiaru okna, ale także decydowania o tym, ile cyfr po przecinku będzie wyświetlanych. Opcje te można bardzo szybko ustawić za pomocą zakładki w menu - standardowo można wybrać 25, 50 oraz 100 cyfr, jednak istnieje także możliwość dobrania własnej ilości wybierając opcję "custom". Dotyczy to także liczby pi.

Ustawienia pozwalają nam także na decydowanie o szybkości wykonywanych obliczeń, rodzaju ułożenia cyfr - można wybrać opcję standardową, a także dzielenie cyfr na grupy po kilka, co ułatwia pracę przy liczbach wielocyfrowych. Ponadto autorka programu pomyślała o doborze wielkości czcionki - możemy więc ustawiać odpowiadającą nam wielkość.

Dodatkowym atutem programu jest możliwość śledzenia toku obliczeń (z opcji można też zrezygnować), zapisywania ich w postaci pliku lub też zapamiętywania dzięki wbudowanej pamięci. Ze względu na to, że niektórzy z nas lubią pracować w ciszy, a innym taka praca nie odpowiada stworzono możliwość włączenia lub wyłączenia dźwięku klawiszy kalkulatora, oraz doboru głośności dźwięku.

Poza tym pomyślano o rozbudowanej funkcji pomocy, w której można łatwo wyszukiwać interesujące nas hasła - niestety dostępna jest ona jedynie po angielsku. Karen's Calculator jest użytecznym narzędziem, które przydaje się w każdym domu - nie tylko uczniom, czy studentom.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (6 głosów)

Strefa Download programu
Karen′s CalculatorKaren's Calculator 1.2
Wersja stabilna
1.2 MB |2011-05-04

Ilość pobrań: 562 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
Karen′s Calculator
avatararrow
~powoli | 2013.10.22 15:01
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
jest szał - zmieszczą się GIGANTYCZNE liczby, o to chodzi!
Karen's Calculator 1.2
avatararrow
~Rado | 2011.05.04 22:37
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie ma szału.