w
googluj
pl

Kalkulator Plus 1.0


Program Kalkulator Plus to ulepszona wersja kalkulatora standardowo dodawanego do systemów Windows. Wielką zaletą programu jest niewątpliwie błyskawiczna i nieskomplikowana instalacja oraz polska wersja językowa. Aplikacja na licencji freeware.

W nowej wersji kalkulatora zmieniono nie tylko interfejs użytkownika - jest on bardziej nowoczesny i zachęcający do użytkowania programu - ale także rozbudowano możliwości aplikacji. Teraz można korzystać nie tylko z podstawowych działań matematycznych oraz z kalkulatora naukowego, który pozwala na wprowadzanie o wiele bardziej skomplikowanych działań, ale i z konwertera.

Konwerter to ciekawa zmiana w wersji plus - teraz możemy także korzystać z przelicznika miar, wag, a nawet walut, jaki umieszczono. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi rodzajami kalkulatora czy konwertera jest proste - wystarczy w menu wybrać widok i żądane funkcje. Osoby, którym nowy wygląd nie odpowiada mogą korzystać z klasycznego widoku programu.

Aplikacja umożliwia obliczanie nie tylko w systemie dziesiętnym, ale także w systemach dwójkowym, ósemkowym oraz szesnastkowym, co okazuje się przydatne zwłaszcza dla informatyków oraz strategów - jest to wygodna opcja, która oszczędza nasz czas.

Twórcy programu wprowadzili także inne ulepszenie - to użytkownik decyduje, czy cyfry będą wyświetlane łącznie, jako ciąg, czy też grupowane po trzy lub cztery - zależy to od wybranego systemu liczbowego. Ta ostatnia opcja jest szczególnie polecana przy działaniach na liczbach wielocyfrowych. Niestety ustawiony jest limit wpisywanych cyfr, dlatego nie każde obliczenie może dojść do skutku.

Niewątpliwie mankamentem jest także to, że Microsoft nie udostępnia pomocy dla Kalkulatora Plus w języku polskim - jest to jedyna część programu, która nie została przetłumaczona na nasz język - przy wykonywaniu skomplikowanych obliczeń może to sprawiać niektórym użytkownikom problemy.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
Kalkulator PlusKalkulator Plus 1.0
Wersja stabilna
0.45 MB |2011-04-30

Ilość pobrań: 4290 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
Kalkulator Plus
avatararrow
~Ramzes | 2011.04.30 09:10
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Z pewnością lepszy od standardu, warto przetestować.