w
googluj

Calculator Prompter 2.6


Calculator Prompter - program służący do wykonywania obliczeń matematycznych - zarówno tych prostych, jak i zaawansowanych, wykorzystujących chociażby funkcje trygonometryczne. Program jest oferowany na bezpłatnej licencji.

Aplikacja jest bardzo niewielkich rozmiarów, jednak posiada kilka atutów, dla których warto z niej skorzystać - jednym z nich jest błyskawiczna instalacja i nieobciążające procesora funkcjonowanie, co sprawdza się szczególnie przy sprzęcie o gorszej wydajności.

Ze względu na to, że podczas wpisywania skomplikowanych działań do paska edycji zdarza się nam popełniać błędy, które zazwyczaj wpływają na wartość wyniku, program posiada funkcje ich sprawdzania i daje znać użytkownikowi, jeśli brakuje nawiasu, operatora, czy też liczby. Ostrzeżenia są wyświetlane w polu aplikacji, w której przy prawidłowym zapisie wyświetlany jest wynik.

Aplikacja pomimo obcojęzycznego menu jest bardzo prosta w obsłudze i bez problemu każdy, nawet początkujący użytkownik będzie potrafił się nią dobrze posługiwać.

Program posiada możliwość wykonywania obliczeń nie tylko w systemie dziesiętnym, ale także innych systemach liczbowych, przykładowo dwójkowym, opcja ta jest wyjściem na przeciw potrzebom bardziej wymagających użytkowników.

Aplikacja pozwala na zmianę stylu, rodzaju oraz wielkości czcionki - do dyspozycji mamy te rodzaje fontu, które dodane zostały do naszego systemu operacyjnego.

Inną nastawialną funkcją jest możliwość wybierania ilości miejsc po przecinku, do których liczby zostaną zaokrąglone - wybór jest jednak ograniczony, można zaznaczyć liczbę od 0 do 9. Oprócz miejsc po przecinku możemy także zdecydować, czy chcemy wpisywać miarę kątów w radianach, czy też w standardowo używanych przez większość osób stopniach.

Podsumowując Calculator Prompter to dobry wybór zarówno dla osób liczących proste działania, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy mają większe wymagania.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Calculator PrompterCalculator Prompter 2.6
Wersja stabilna
0.44 MB |2011-05-04

Ilość pobrań: 545 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
Calculator Prompter
avatararrow
~Radek | 2011.05.04 19:22
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do tej pory używałem kalkulator od Windowsa, trzeba spróbować czegoś nowego.