w
googluj
pl

Areo Kalkulator 1.0.0.2006


Areo Kalkulator to zaawansowany program w polskiej wersji językowej, który służy do wykonywania skomplikowanych obliczeń matematycznych. Program został udostępniony na licencji freeware. Aplikacja została także zaopatrzona w możliwość rysowania wykresów, co jest znacznym ułatwieniem dla użytkowników. Zaletą programu jest niewątpliwie opcja wykonywania kilku wykresów na tej samej siatce.

Wykresy rysowane przez program po wciśnięciu przycisku RW posiadają nastawialne parametry, takie jak kolor linii, jej wypełnienie czy grubość, jednak trzeba je ustawić przed narysowaniem linii wykresu. Istniej możliwość przesuwania siatki wykresu w dowolnie wybranym kierunku.

Ponadto autor aplikacji Areo Kalkulator wbudował opcje, prze które mamy możliwość powiększania czy zmniejszania rozmiarów wykresu, co okazuje się dość pomocne, w sytuacji, gdy wymagany jest dokładny odczyt miejsca zerowego, czy też miejsca przecięcia się dwóch lub większej ilości wykresów.

Dzięki funkcjom umieszczonym w programie można także bardzo łatwo wyznaczać miejsca zerowe funkcji po jej narysowaniu. Aplikacja zabezpiecza użytkownika przed popełnianiem błędów polegających na wstawieniu niewystarczającej liczby nawiasów otwartych lub zamkniętych - dzięki temu unikamy pomyłek w formule.

Ponadto wykonane wykresy można łatwo zapisywać w formie plików graficznych BMP oraz JPG, co bardzo ułatwia pracę i może być idealnym rozwiązaniem zarówno dla uczniów i studentów, jak i nauczycieli matematyki czy fizyki.

Do ciekawych funkcji programu Areo Kalkulator trzeba także zaliczyć możliwość kopiowania wykresu do schowka oraz zapisywania działań do pliku. Podczas wykonywania kilku działań w czasie jednorazowego otwarcia programu mamy możliwość powracania do nich, nawet jeśli nie zostały zapisane - wystarczy posłużyć się strzałką umieszczoną z prawej strony pola edycji.

Ciekawą opcją jest również korzystanie przy obliczeniach z odwrotnej notacji polskiej, czyli takiego zapisu działań, gdzie nie są wymagane nawiasy, a znaki działań umieszczane są po cyfrach, a nie przed nimi.

Aplikacja została wyposażona w trzy skórki, dzięki którym można odmieniać wygląd kalkulatora na odpowiadający naszym potrzebom. Program jest przystosowany nie tylko do samego wykonywania obliczeń i rysowania wykresów, ale daje przyjemność użytkowania dzięki wygodnemu układowi pasków i przycisków oraz dobrze dobranej szacie graficznej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
Areo KalkulatorAreo Kalkulator 1.0.0.2006
Wersja stabilna
7.11 MB |2011-05-08

Ilość pobrań: 1751 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Areo Kalkulator
avatararrow
~Rafi | 2011.05.08 10:52
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Stare, ale jare :)