w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 509
Wszystkich postów: 937966
Wszystkich tematów: 138465

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni

iCare Data Recovery Free 9.0.0.1


iCare Data Recovery Free to darmowy i bardzo prosty w obsłudze program, dzięki któremu przeprowadzimy skuteczne odzyskiwanie danych z dysków twardych, dysków zewnętrznych, pendrive’ów, kart pamięci, czy urządzeń mobilnych. Aplikacja jest w stanie odzyskiwać pliki z partycji, które zostały usunięte lub uszkodzone, są niesformatowane, wyświetlają błędy podczas formatowania albo ich system plików przekształcił się w RAW. Wspierane są również urządzenia zresetowane do ustawień fabrycznych oraz karty pamięci, których nie można odczytać. W programie odzyskamy dane utracone w wyniku nieopatrznego sformatowania dysku lub woluminu, uszkodzenia tablicy partycji i MBR, zainfekowania systemu, awarii zasilania, nagłego odłączenia pendrive’a, urządzenia mobilnego albo karty pamięci (pominięcie przejścia w tryb bezpieczny), przypadkowego skasowania plików, a także celowego usunięcia danych poprzez opróżnienie kosza Windows czy zastosowanie skrótu Shift-Delete.

Narzędzie jest najbardziej uproszczoną wersją oprogramowania iCare Data Recovery, jednak pozwala na nieograniczone odzyskiwanie dowolnej ilości danych, obsługując ponad 600 formatów plików. Wśród wspieranych typów danych znajdziemy m.in. dokumenty, archiwa, multimedia audio i wideo, e-maile oraz bazy danych. Niestety program w bezpłatnej wersji nie obsługuje fotografii i innych obrazów cyfrowych.

Obsługa aplikacji jest banalnie prosta, wystarczy w okienku startowym zdecydować się, czy interesują nas wszystkie typy danych, czy też wolimy przeprowadzić odzyskiwanie jedynie plików audio lub wideo. Po dokonaniu wyboru, należy ustalić, który z woluminów zostanie przeskanowany w poszukiwaniu możliwych do odzyskania plików. Niestety, narzędzie nie oferuje skanowania wielu partycji naraz, nie pozwala również na analizę wybranych katalogów. Gdy wybierzemy wolumin i klikniemy w przycisk Next, program rozpocznie proces skanowania, który może trochę potrwać, zwłaszcza jeżeli dana partycja zajmuje dużo przestrzeni dyskowej. Po zakończeniu analizy, iCare Data Recovery Free wyświetli wyniki skanowania w kolejnym okienku, zaopatrzonym w eksplorator odnalezionych typów/formatów danych (katalogi w strukturze drzewa) oraz listę plików dostępnych w folderze odpowiednim dla określonego formatu, a także obszar z podglądem wskazanego przez nas pliku graficznego. Możemy zaznaczyć dowolną liczbę katalogów typów/formatów (wówczas odzyskiwanie będzie się odnosiło do wszystkich danych w wybranych folderach) albo odhaczyć tylko określone pliki w liście. Później wystarczy kliknąć przycisk Recover i podać lokację docelową dla odzyskiwanych plików.

Za pomocą iCare Data Recovery Free odzyskamy dane właściwie z każdego rodzaju nośnika podłączonego do komputera. Aplikacja obsługuje systemy plików EXFAT, NTFS5, NTFS, FAT32, FAT16, FAT12. Wspierane są następujące nośniki: IDE HDD, SATA HDD, SCSI HDD, FireWire HDD, SSD, USB HDD, zewnętrzne HDD, dyski ze sprzętowym RAID, dyskietki floppy, pendrive’y USB Flash, karty Compact Flash, Secure Digital, Micro Stick itd., napędy Zip, urządzenia mobilne (iPhone, iPad, iPod, tablety, smartfony i telefony rozmaitych producentów – najlepiej w takim wypadku skorzystać z opcji Deep Scan, niestety niedostępnej w bezpłatnej wersji programu), a także inne nośniki/urządzenia.

Obsługiwane są m.in. następujące formaty plików:

• dokumenty - DOC, HLP, HTM/HTML, MOF, MPP, ONE, PDF, PPT, PUB, RTF, TTF, VSD, WPD, WPG, XLS, 3DS,
• archiwa - CAB, CHM, CSL, GZ, LZH, RAR, TAR, ZIP,
• multimedia - 3GP, ASF, AU, AVI, MID, MOV, MP3, MP4, SWF, WAV, WMF,
• pliki e-mail - Outlook Express Email (DBX), Outlook Email (PST),
• bazy danych - Access Project (ADP), Access Database (MDB).

Interfejs graficzny programu prezentuje się przyzwoicie pod względem wizualnym. Jak już wyżej wspomniano, obsługa narzędzia jest bardzo prosta i mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć z nią żadnych problemów. W witrynie producenta można zapoznać się ze szczegółowym podręcznikiem oraz z rozmaitymi poradami.

Uwaga!
Aplikacja nie pozwala na zapisywanie plików na partycji, z której są one aktualnie odzyskiwane. Taki zapis mógłby nadpisać pozostałości danych umieszczonych na tej partycji, a mogą się one okazać niezbędne do przeprowadzenia skutecznego odzyskiwania pozostałych plików z woluminu.
W programie możemy niekiedy natknąć się na następujący błąd - pliki odzyskane na inną partycję tego samego dysku nie są widoczne w podanej przez nas lokacji (mimo włączonego wyświetlania folderów i plików ukrytych lub systemowych). W takim wypadku pomocny powinien okazać się zapis plików w głównej lokacji danej partycji (np. C:\) albo na innym dysku czy np. pendrivie.

Ograniczenia!
W darmowej wersji iCare Data Recovery nie znajdziemy funkcji związanych z odzyskiwaniem obrazów, zaawansowanym skanowaniem, a także darmowymi aktualizacjami i wsparciem. Wersja Free nie może być używana do zastosowań komercyjnych. Licencję na wyższą wersję programu można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Wymagania!
Do działania programu w Windows 2000 wymagana jest edycja Professional tego systemu. Program może pracować także w systemach Windows Server 2003, 2008 i 2012.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
iCare Data Recovery FreeiCare Data Recovery Free 9.0.0.1
Wersja stabilna
4.19 MB | 2023-07-08

Ilość pobrań: 1614 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
iCare Data Recovery Free