w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 629
Wszystkich postów: 946561
Wszystkich tematów: 141374

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni

GT Recovery 3.4


GT Recovery to darmowy program przeznaczony do odzyskiwania plików, które zostały w standardowy sposób usunięte z dysku twardego, dysku SSD czy nośnika wymiennego - np. pendrive’a, dysku zewnętrznego, karty pamięci lub odtwarzacza multimedialnego z pamięcią Flash. Program wspiera nośniki z systemami plików NTFS i FAT16/32. Prawdopodobna jest również obsługa exFAT oraz EXT2 i EXT3, jednak producent nie podaje ścisłych informacji na ten temat. Za pomocą GT Recovery można odzyskiwać różne typy plików – np. dokumenty i pliki tekstowe, obrazy, materiały audio i wideo, archiwa, pliki wykonywalne. Obsługiwane są wszystkie popularne formaty – m.in. JPG, JPEG, PNG, GIF, DOC, DOCX, TXT, PPT, PPTX, MP3, MP4, AVI, ZIP, RAR. Dodatkowo program zaopatrzono w moduł odzyskiwania danych z urządzeń mobilnych z systemem Android. Na razie (w chwili tworzenia opisu) moduł ten jest w fazie rozwojowej oraz działa jako Trial (wersja próbna), nie pozwalając na odzyskanie odnalezionych logów rozmów, smsów, wiadomości komunikatorów czy kontaktów bez zakupu odpowiedniej licencji. Warto dodać, że dla systemu mobilnego Android przygotowano oddzielną, darmową wersję programu. W planach jest również edycja dla urządzeń z systemem iOS.

GT Recovery odzyska skasowane pliki tylko wtedy, gdy nie zostały one jeszcze nadpisane przez inne dane. Niekiedy narzędzie pozwoli na przywrócenie pliku, ale nie będzie on działał prawidłowo. Oznacza to, że odnalezione pozostałości pliku były niewystarczające do jego kompletnego odtworzenia. Program oferuje dwa tryby wyszukiwania usuniętych plików – Quick Recovery oraz Advanced Recovery – które różnią się od siebie dokładnością skanowania. Im jest ono bardziej szczegółowe, tym trwa dłużej. Trzeba uczciwie przyznać, że pierwszy z trybów nie zwraca odpowiedniej liczby rezultatów - ma spore problemy z odszukaniem świeżo usuniętych plików. Drugi tryb na szczęście jest o wiele bardziej efektywny. Prawdopodobnie wykrywa nawet pliki skasowane w wyniku formatowania nośnika (chociaż opcję odzyskiwania danych ze sformatowanych woluminów umieszczono w pierwszym trybie). Tryb Advanced Recovery posiada przydatną opcję (Skip undeleted files), która pozwala na zawężenie zakresu skanowania tylko do obszarów przestrzeni nośnika widzianych przez system jako puste, chociaż tak naprawdę znajdują się w nich pozostałości plików. Dzięki tej opcji skanowanie może trwać krócej, ponieważ pomija zajętą (według systemu) przestrzeń nośnika danych.

W każdym trybie możemy wybrać wolumin lub katalog, który ma zostać przeskanowany. Program potrafi segregować wyniki skanowania pod kątem typów i rozszerzeń plików - wyświetla drzewko kategorii, pozwalające na wygodne przeglądanie rezultatów w oparciu o ich typ czy rozszerzenie. Dostępna jest również funkcja podglądu odnalezionych obrazów (z chwilą tworzenia opisu nie działa ona prawidłowo dla plików JPG/JPEG). Podczas skanowania wykryte usunięte pliki są stopniowo wyświetlane w liście wyników. Nie trzeba czekać na zakończenie skanu, by móc odtworzyć wybrane pozycje - wystarczy wstrzymać lub anulować wyszukiwanie i już można rozpocząć proces odzyskiwania danych. Program bez problemów przywraca większą ilość plików w pojedynczym zadaniu. W razie potrzeby możemy zdecydować się na zapis rezultatów skanowania do zewnętrznego pliku, a także na ich późniejszy odczyt z takiego pliku.

Interfejs graficzny GT Recovery prezentuje się dość przyzwoicie pod względem wizualnym. Mniej zaawansowani użytkownicy nie będą mieć właściwie żadnych trudności z opanowaniem obsługi programu. Producent nie przygotował pliku pomocy, ale na facebookowym koncie narzędzia można znaleźć duży zbiór informacji i porad (w języku angielskim).

Uwaga!
GT Recovery nie wymaga instalacji w systemie. Wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik wykonywalny narzędzia.
Niewłaściwe jest odzyskiwanie plików na ten sam nośnik, z którego mamy zamiar przywracać dane, ponieważ można przez to nadpisać pozostałości innych plików, które mamy zamiar odtworzyć z tego nośnika.

Ograniczenia!
W chwili tworzenia opisu funkcje związane z odzyskiwaniem danych z urządzeń mobilnych z systemem Android (zwłaszcza telefonów) są w fazie rozwojowej (Beta) oraz działają na zasadzie wersji próbnej, w której nie ma możliwości przywrócenia np. kontaktów, smsów, wiadomości komunikatorów albo logów rozmów telefonicznych bez nabycia odpowiedniej licencji (w tym celu trzeba skontaktować się z wydawcą GT Recovery).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (6 głosów)

Strefa Download programu
GT RecoveryGT Recovery 3.4
Wersja stabilna
35.32 MB | 2017-10-21

Ilość pobrań: 1061 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
GT Recovery