w
googluj

GoogleClean 2019 200.1


GoogleClean to narzędzie do czyszczenia śladów pozostawionych przez usługi Google. Ten niezwykle przydatny program pozwala na zwiększenie prywatności podczas korzystania ze stron internetowych i rozmaitych usług udostępnianych przez producenta najpopularniejszej wyszukiwarki.

Obsługa GoogleClean nie jest trudna, głównie za sprawą wygodnego interfejsu. Po uruchomieniu programu zobaczymy statystyki dotyczące ilości znalezionych elementów i statusu aplikacji Google. Możemy skorzystać z trybu "Szybki start" bądź przejść do bardziej zaawansowanej konfiguracji. Dużym ułatwieniem jest pomoc kontekstowa, wyświetlana po najechaniu na wybrane kontrolki. Dostępny jest także krótki plik pomocy.

Naciskając na ikony widoczne po lewej stronie okna, przejdziemy do ustawień związanych z poszczególnymi narzędziami firmy Google. Wśród dostępnych funkcji znajdują się:
• usuwanie ciasteczek śledzących, zapisywanych w ustawieniach przeglądarki internetowej,
• usuwanie ciasteczek YouTube i Flash,
• włączenie/wyłączenie śledzenia zachowania użytkownika za pomocą Google Analytics,
• konfiguracja bezpieczeństwa Google Chrome (zapamiętywanie haseł, wysyłanie raportów o awarii, przesyłanie i przekazywanie adresów, ustawienia filtra antyphishingowego, zerowanie ID przeglądarki),
• czyszczenie danych tymczasowych Google Chrome (ciasteczka, historia pobierania, historia odwiedzanych stron, pamięć podręczna),
• ustawienia związane z Google Toolbar (historia wyszukiwania, zakładki online, uzupełnianie formularzy i haseł, sugerowanie zapytań),
• konfiguracja Google Desktop, Google Earth i Google Picasa (usuwanie pamięci podręcznej, blokada wysyłania statystyk użytkownika, wyłączanie niektórych funkcji),
• zmiana preferencji związanych z aktualizacjami zainstalowanych aplikacji Google.

GoogleClean udostępnia okno konfiguracji, za pomocą którego włączymy bądź wyłączymy widoczność poszczególnych opcji aplikacji. Ciekawym narzędziem jest także Google Radar. Działa rezydentne, znajdując się w zasobniku systemowym. Służy do anonimizacji przeglądania stron internetowych.

Uwaga!
Wszystkie operacje powinniśmy wykonywać przy wyłączonej przeglądarce internetowej. W przeciwnym wypadku zostaniemy poinformowani stosownym komunikatem.

Ograniczenia!
Narzędzie jest dostępne w wersji testowej typu trial. Pozwala ona na przetestowanie pełnej funkcjonalności programu przez 30 dni od daty instalacji. Aby skorzystać z wydania testowego, należy dokonać rejestracji, poprzez podanie adresu e-mail, imienia i nazwiska.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
GoogleCleanGoogleClean 2019 200.1
Wersja stabilna
8.06 MB | 2019-10-18

Ilość pobrań: 1040 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
GoogleClean
avatararrow
~uu | 2013.01.21 14:49
5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Rejestracja takiego programu to czysta hipokryzja.
GoogleClean 4.0.112.0