w
googluj

AntiBrowserSpy 2020 (302)


AntiBrowserSpy to rozbudowane narzędzie do usuwania śladów związanych z aktywnością użytkownika w sieci. Jak sama nazwa wskazuje, głównym zadaniem aplikacji jest czyszczenie danych tymczasowych pozostawianych przez przeglądarki internetowe (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Opera, Netscape Navigator). AntiBrowserSpy pozwala również na odpowiednie skonfigurowanie oprogramowania i systemu operacyjnego.

Narzędzie zostało wyposażony w przyjazny interfejs - z jego obsługą poradzą sobie nawet mniej doświadczeni użytkownicy. Aplikacja pozwala na poprawienie bezpieczeństwa za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszy. Do dyspozycji mamy ponadto kilka przydanych modułów:

• AntiSpy
Jedną z najważniejszych funkcji programu jest przeciwdziałanie śledzeniu naszej aktywności w sieci. Aplikacja umożliwia zablokowanie połączeń z Google Analytics oraz wyłączenie zapisywania ciasteczek Flash i Silverlight. Dodatkowo dla każdej zainstalowanej przeglądarki internetowej dostępnych jest szereg dodatkowych ustawień, związanych między innymi z: automatycznym wypełnianiem formularzy, zapamiętywaniem adresów URL, przesyłaniem identyfikatorów, sugerowaniem witryn, działaniem filtrów antyphishingowych, wysyłaniem raportów oraz zapamiętywaniem haseł.

• StealthBrowser
Moduł rezydentny, odpowiedzialny za automatyczne modyfikowanie danych identyfikacyjnych przeglądarki internetowej. Aplikacja pracuje w tle, dzięki czemu nie przeszkadza w bieżącej pracy na komputerze.

• Oczyszczanie
Program oferuje także możliwość usuwania różnego typu danych tymczasowych (lista ostatnio otwieranych dokumentów, ciasteczka, historia przeglądarki, pamięć podręczna, pliki index.dat, dane formularzy, zapamiętane hasła i inne).

• Kopie bezpieczeństwa
Przyjazne narzędzie do tworzenia i przywracania kopii zapasowej konfiguracji przeglądarek internetowych. Aplikacja wykonuje kompletny backup, zawierający także wtyczki, certyfikaty i widżety. Paczkę można opatrzyć stosownym komentarzem oraz zabezpieczyć hasłem.

• Harmonogram zadań
Niezwykle przydatny moduł, umożliwiający zautomatyzowanie czyszczenia i tworzenia kopii zapasowych. Wystarczy skorzystać w wygodnego kreatora, w którym podajemy parametry wykonywanych operacji. Zadania mogą być uruchamiane podczas logowania użytkownika lub co określony interwał czasowy

• Inne funkcje programu:
- menedżer ciasteczek (możliwość chronienia wybranych wpisów),
- możliwość zmiany domyślnych ustawień oczyszczania,
- ekran startowy, zawierający odnośniki do najczęściej używanych funkcji,
- moduł automatycznych aktualizacji.

Do paczki instalacyjnej została dołączona przystępna instrukcja obsługi. Także w trakcie działania aplikacji możemy zapoznać się z licznymi podpowiedziami kontekstowymi i wskazówkami dotyczącymi obsługi poszczególnych funkcji.

Uwaga!
Przed uruchomieniem aplikacji należy wyłączyć wszystkie przeglądarki internetowe.

Ograniczenia!
Aplikacja jest rozpowszechniana na zasadach licencji trial. Narzędzie może być użytkowane przez 30 dni od daty instalacji - po upływie tego okresu należy zakupić kod seryjny lub usunąć program z systemu operacyjnego. Podczas pierwszego uruchomienia AntiBrowserSpy należy dokonać bezpłatnej rejestracji na serwerach producenta.

Spolszczenie!
Spolszczenie interfejsu jest ustawiane automatycznie na podstawie preferencji językowych systemu operacyjnego. Spolszczenie można także zastosować z poziomu dialogu konfiguracyjnego.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.7 (6 głosów)

Strefa Download programu
AntiBrowserSpyAntiBrowserSpy 2020 (302)
Wersja stabilna
9.42 MB | 2020-02-28

Ilość pobrań: 860 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
AntiBrowserSpy
avatararrow
~Anakonda | 2014.02.24 15:08
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program bardzo dobry . skutecznie zabezpiecza przed szpiegowaniem
Jednakże dla wydania z roku 2014 nie ma jeszcze wersji polskiej. Jest tylko wersja angielska i niemiecka. Wersja polska istnieje ale dla starszego wydania.
AntiBrowserSpy 2014 5.0