w
googluj
pl

USBOblivion 1.11.6.0


USBOblivion to lekkie narzędzie służące do usuwania śladów związanych z podłączanymi do komputera urządzeniami USB (pendrive, dyski zewnętrzne) oraz uruchamianymi nośnikami CD-ROM. Program przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom, pragnącym zachować pełną anonimowość - w szczególności przyda się podczas pracy na stanowiskach roboczych dostępnych publicznie w rozmaitych lokalizacjach (kawiarenki internetowe, biblioteki, placówki edukacyjne, galerie handlowe).

Aplikacja wyróżnia się bardzo prostą obsługą oraz niewielkimi rozmiarami (zajmuje zaledwie kilkaset kilobajtów). Program oferuje także interfejs działający z poziomu linii poleceń. Dostępne przełączniki zostały opisane w dołączonym do archiwum pliku tekstowym o nazwie ReadMe. Co niezwykle istotne, USBOblivion jest bezpieczny w użytkowaniu. Przed uruchomieniem właściwego czyszczenia rejestru systemowego, możemy skorzystać z trybu symulacji - w głównym oknie programu zostaną wyświetlone wszystkie operacje, które zostaną wykonane podczas usuwania śladów. Narzędzie może również wykonać kopię zapasową w postaci pliku REG. Aby wycofać wprowadzone zmiany, wystarczy uruchomić plik backupu oraz zatwierdzić wyświetlony komunikat.

Program jest rozpowszechniany bezpłatnie na zasadach licencji GNU GPL. Narzędzie posiada otwarty kod źródłowy oraz nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - wystarczy rozpakować archiwum w formacie ZIP w dowolnym katalogu.

Uwaga!
Przed rozpoczęciem pracy z aplikacją należy odłączyć od komputera wszystkie urządzenia typu flash.

Wymagania!
Program do poprawnego działania wymaga uprawnień administratorskich. Aby je nadać, należy nacisnąć prawym przyciskiem myszy na ikonę aplikacji, a następnie z menu kontekstowego wybrać opcję "Uruchom jako administrator".

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
USBOblivionUSBOblivion 1.11.6.0
Wersja stabilna
2.29 MB | 2017-10-08

Ilość pobrań: 1019 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (2)
USBOblivion
avatararrow
~żywiec | 2012.12.08 23:53
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
do @buratino
"Przed rozpoczęciem pracy z aplikacją" - czyli przed procesem usuwania, tzn. kopiujesz na komputer w kawiarence program na dysk i później odpinasz pendrive'a i odpalasz program - nie wiem czego nie rozumiesz? :)
USBOblivion 1.9.0.0
avatararrow
~buratino | 2012.12.08 22:13
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dziwny program lub opis:
1. skoro:
"Przed rozpoczęciem pracy z aplikacją należy odłączyć od komputera wszystkie urządzenia typu flash."
to jak np. w takiej kawiarence skopiować plik na dysk lokalny aby przed uruchomieniem programu usunąć swój pendrive ?
2. i do tego nadać sobie jeszcze uprawnienia administratora (patrz Wymagania) ?
USBOblivion 1.9.0.0