w
googluj

Desktop Vlocker 1.0.0.0


Jeśli używamy naszego komputera w miejscu, w którym kręci się sporo osób, i martwimy się o bezpieczeństwo naszych danych, z pomocą przychodzi program Desktop Vlocker. To bezpłatne i przenośne narzędzie pozwoli nam na zabezpieczenie dostępu do naszego komputera za pomocą hasła.

Po uruchomieniu programu, pierwszym krokiem jest wybór hasła. Rzecz jasna należy pamiętać, by było ono możliwie skomplikowane i by nie dało się go odgadnąć, znając podstawowe fakty z naszego życia, takie jak imię dziewczyny czy kota. Hasło zabezpiecza opcje programu i, przede wszystkim, będzie konieczne do odblokowania pulpitu po jego zablokowaniu przez Desktop Vlocker.

W menu głównym dostępne są dwie ważne funkcje:
• dostęp do opcji programu, w których możliwa jest zmiana hasła, zdecydowanie, czy program będzie uruchamiany wraz ze startem systemu, oraz zmiana wyglądu ekranu blokady za pomocą funkcji przezroczystości oraz ustawienia własnego obrazka jako tła; brakuje niestety funkcji blokady czasowej, uruchamianej po określonym okresie bezczynności użytkownika.
zablokowanie ekranu.

Po zablokowaniu, ekran domyślnie stanie się cały czarny, a jedynym widocznym na nim elementem stanie się pole, w które należy wpisać hasło w celu odblokowania pulpitu. W tym miejscu konieczne jest ponowne przypomnienie o istotności hasła: jeśli wyleci nam ono z pamięci, konieczny będzie reset całego systemu, ponieważ nie istnieje inny sposób na odblokowanie pulpitu zablokowanego Vlockerem niż wprowadzenie poprawnego hasła.

Jeśli często pracujemy na maszynach innych niż nasza własna, z pewnością docenimy przenośność programu. Wystarczy zrzucić go na pendrive, by chwilowe odejście od publicznego komputera nie musiało w nas wywoływać obaw o bezpieczeństwo pozostawionych na ekranie danych. Należy jedynie pamiętać, by po zakończeniu pracy usunąć program z systemu – w przeciwnym razie moglibyśmy utrudnić życie innym użytkownikom danego komputera.

Desktop Vlocker to aplikacja prosta, lecz użyteczna. Powinni ją wypróbować przede wszystkim użytkownicy zatroskani o bezpieczeństwo wrażliwych danych, poszukujący prostego sposobu, by je zabezpieczyć.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Desktop VlockerDesktop Vlocker 1.0.0.0
Wersja stabilna
0.1 MB | 2013-12-23

Ilość pobrań: 349 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Desktop Vlocker