w
googluj

SysTools Folder Key 2.0


SysTools Folder Key to solidny program, umożliwiający zabezpieczanie dostępu do wybranych folderów hasłem lub całkowite blokowanie dostępu do nich. Program umożliwi nam poprawę ochrony naszych wrażliwych danych przed nieautoryzowanym odczytem czy modyfikacją.

Z poziomu głównego okna programu mamy dostęp m.in do pliku pomocy, bazy wiedzy on-line oraz internetowego chatu z pomocą techniczną producenta. Jednak najbardziej interesująca jest zakładka „Lock/Unlock”, przy pomocy której zablokujemy lub odblokujemy foldery.

By zablokować folder, należy dodać go do obszaru roboczego przy pomocy eksploratora, opcjonalnie wpisać hasło i zatwierdzić operację przyciskiem „Lock”. Istnieje również możliwość usunięcia poszczególnych bądź wszystkich folderów z obszaru „zainteresowania” programu oraz ustawienia takiego samego hasła dla wszystkich z nich. Odblokowywanie folderów jest równie proste, lecz wiąże się z podaniem hasła dla każdego z nich (o ile nie jest ono jednakowe dla wszystkich).

Po odpowiednim skonfigurowaniu programu, każda próba otwarcia zabezpieczonego folderu zakończy się niepowodzeniem – konieczne będzie wcześniejsze odblokowanie go poprzez podanie hasła. Foldery zablokowane przez program rozpoznamy po ikonie kłódki, zastępującej standardową ikonę systemową.

Należy pamiętać, że dostęp do folderów zabezpieczonych hasłem nie będzie możliwy bez niego. Z tego powodu radzimy nie zapominać ani nie gubić hasła, jeśli nie chcemy bezpowrotnie pożegnać się z zabezpieczoną przez SysTools Folder Key zawartością.

Aplikację SysTools Folder Key polecamy osobom wrażliwym na zagadnienia bezpieczeństwa. Oferowana przez nią funkcjonalność jest tak oczywista, że powinna stać się integralną częścią kolejnych odsłon systemu Windows.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SysTools Folder KeySysTools Folder Key 2.0
Wersja stabilna
1.53 MB | 2014-01-06

Ilość pobrań: 395 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SysTools Folder Key