w
googluj

East-Tec Eraser 14.5.0.173


East-Tec Eraser to solidne narzędzie do czyszczenia prywatnych danych tworzonych podczas aktywności na komputerze. Wyróżnia się pokaźną funkcjonalnością oraz stosunkowo prostą obsługą. Program składa się z trzech podstawowych modułów:

• Ochrona prywatności
Znakomite narzędzie do usuwania danych tymczasowych oraz ustawień pozostawionych przez system operacyjny i zainstalowane oprogramowanie. East-Tec Eraser współpracuje z dużą ilością popularnych programów (przeglądarki internetowe, czytniki newsów, klienci poczty elektronicznej, menadżery pobierania, przeglądarki graficzne, pakiety biurowe, odtwarzacze multimedialne). Co ważne, dla każdej kategorii wyświetlane jest podsumowanie dotyczące danych, które zostaną usunięte. Dla niektórych dostępne jest także okno ze szczegółowymi ustawieniami (możliwość skasowania konkretnych plików i katalogów). Moduł działa w dwóch trybach - prostym i zaawansowanym.

• Wymazywanie przestrzeni dyskowej
East-Tec Eraser pozwala na wymazanie pełnej przestrzeni dyskowej oraz obszaru, w którym znajdują się skasowane pliki. System operacyjny nie usuwa danych fizycznie - są one tylko oznaczane odpowiednią etykietą i można je odczytać za pomocą dedykowanych narzędzi. Jeśli obawiamy się takiej sytuacji, za pomocą aplikacji w skuteczny sposób wyeliminujemy problem. Działanie odbywa się na algorytmach takich jak: Quick Wiping, AFSSI-5020, ANVSO P-5239-26, Russian GOST, German VSITR, Schneier czy Gutmann. Lista jest uszeregowana według skuteczności, a poszczególne metody posiadają krótki opis i zestawienie możliwych zastosowań. Co więcej, jeśli czujemy się na siłach, możemy zdefiniować także własny algorytm (wskazujemy wzór, liczbę przejść i inne parametry).

• Usuwanie danych
Program pozwala na bezpieczne pozbycie się wskazanej listy plików i katalogów - dane wczytujemy w głównym oknie aplikacji. Co więcej, narzędzie posiada instrukcje dotyczące usuwania wiadomości e-mail z popularnych klientów pocztowych (Outlook, Outlook Express, Mozilla Thunderbird, Netscape Mail, Pegasus Mail, Opera Mail). Po zastosowaniu się do nich, należy wykonać wymazywanie przestrzeni dyskowej.

Pozostałe cechy programu:
- obsługa popularnych systemów plików: NTFS, exFAT, FAT32, FAT16, FAT12,
- ochrona dostępu do konfiguracji za pomocą hasła,
- możliwość używania algorytmu ISAAC,
- wbudowany terminarz, pozwalający na wyzwalanie zadań okresowo, podczas logowania do systemu lub zamykania przeglądarki internetowej,
- listy wykluczonych plików i katalogów,
- możliwość skonfigurowania zachowania aplikacji (zapisywanie logów, wyświetlanie powiadomień i inne),
- wyszukiwarka plików,
- możliwość zmiany priorytetu działania,
- integracja z menu kontekstowym Eksploratora Windows,
- import i eksport ustawień.

Uwaga!
Program z racji swojego działania nie jest przeznaczony dla początkujących użytkowników komputera. Nieprawidłowe użycie dostępnych funkcji może spowodować utratę plików lub usunięcie ustawień oprogramowania i systemu operacyjnego.

Ograniczenia!
East-Tec Eraser jest dostępny w wersji testowej typu trial. Narzędzie działa w pełni funkcjonalnie przez okres 15 dni od daty instalacji. Po upływie terminu należy usunąć aplikację z systemu lub wpisać kod seryjny.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
East-Tec EraserEast-Tec Eraser 14.5.0.173
Wersja stabilna
15.77 MB | 2024-05-25

Ilość pobrań: 1098 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
East-Tec Eraser