w
googluj

Spotflux 3.2.0


Spotflux to niewielkie narzędzie do ochrony prywatności użytkownika. Program zajmuje się szyfrowaniem i tunelowaniem połączeń sieciowych za pomocą techniki Virtual Private Network. Zasadniczą cechą programu jest jednak współpraca z serwerami producenta, czyli tak zwaną chmurą obliczeniową. Odpowiada ona za wykrywanie, analizowanie, a następnie filtrowanie podejrzanych danych (ciasteczka śledzące zachowania użytkownika, wirusy, robaki, złośliwe reklamy i inne zagrożenia).

Zalety zastosowania Spotflux są wielorakie - zwiększenie bezpieczeństwa, poprawienie prywatności (program ukrywa adres IP oraz informacje o lokalizacji komputera), omijanie blokad dostępu do treści stron internetowych, a nawet zaoszczędzenie transferu. Program przyda się wszystkim użytkownikom, niemniej szczególne znaczenie uzyska w publicznych, ogólnodostępnych sieciach. Połączenia tego typu często posiadają limity oraz są szczególnie narażone na podsłuch i kradzież prywatnych informacji.

Spotflux jest gotowy do pracy niemal zaraz po instalacji. Wystarczy w głównym oknie programu nacisnąć na przycisk "Enable", a następnie odczekać kilka sekund na nawiązanie zabezpieczonego połączenia. Od tej chwili narzędzie może zostać zminimalizowane do zasobnika systemowego, dzięki czemu nie będzie przeszkadzało w pracy na komputerze. Wyłączenie ochrony jest równie proste - wystarczy ponownie kliknąć na przycisk w głównym oknie.

Aplikacja nie posiada zbyt wielu opcji konfiguracyjnych. Zmienić możemy jedynie ustawienia związane z powiadomieniami, aktualizacjami, współpracą z przeglądarkami internetowymi oraz automatycznym uruchamianiem z systemem operacyjnym. W razie potrzeby możemy także zdefiniować serwer pośredniczący, przez który będzie odbywać się połączenie. Oprócz opcji manualnej konfiguracji (należy podać adres, port, nazwę użytkownika, hasło), dostępna jest funkcja automatycznego wykrycia wymienionych parametrów.

Instalacja online

Uwaga!
Podczas instalacji programu należy zaakceptować sterownik karty sieciowej dostarczany przez producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (6 głosów)

Strefa Download programu
SpotfluxSpotflux 3.2.0
Wersja stabilna
0.5 MB | 2017-04-16

Ilość pobrań: 1715 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (4)
Spotflux
avatararrow
~Don Pedro13 | 2016.05.04 17:16
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Szkoda ,że nie ma go w wersji 64 bit ?
Spotflux 3.1.8.0
avatararrow
~hotus | 2015.03.13 21:00
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
To jest wersja free ale nie jest to pełna wersja. Pełna to 5$/miesiąc lub 30$/rok
Spotflux 3.1.3.0
avatararrow
~bee | 2014.04.16 16:10
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Kupiłbyś licencję na freeware? Powodzenia...
Spotflux 2.10.3.58
avatararrow
~adamuspe | 2014.02.04 14:45
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Działa. Niestety max. download to 1mb/s u mnie. Przeglądanie stron akceptowalne. Ciekawe o ile by wzrósł download gdym kupił licencje/abonament na rok? Może ktos wie?
Spotflux 2.9.20