w
googluj

OpenVPN 2.4.7-I601


OpenVPN to uniwersalny i popularny klient sieci VPN. Narzędzie współpracuje z kilkoma systemami operacyjnymi (Microsoft Windows, GNU/Linux, Mac OS X). Możemy go również zainstalować na maszynach wirtualnych, takich jak VMware czy Hyper-V. Program pozwala na stworzenie bezpiecznego, szyfrowanego połączenia pomiędzy siecią publiczną i hostem (tak zwane tunelowanie). Wyróżnia się stabilnym i bezproblemowym działaniem.

Konfiguracja aplikacji nie jest łatwa i może sprawić problemy mniej doświadczonym użytkownikom komputera. Narzędzie wykorzystuje do szyfrowania biblioteki OpenSSL oraz protokoły SSL/TLS. Warte uwagi są metody uwierzytelniania dostępu do sieci. Oprócz dosyć standardowego rozwiązania typu nazwa użytkownika i hasło, korzystać można z kluczy bezpieczeństwa i certyfikatów.

Program rezyduje w zasobniku systemowym. Ikona znajdująca się w obszarze powiadomień informuje nas o aktualnym statusie naszego połączenia (rozłączony, łączenie, połączony i inne). Za pomocą odpowiednich opcji w menu, możemy także w szybki sposób zmienić tryb działania protokołu VNP (adaptacyjny, UDP, TCP).

Projekt OpenVPN jest rozwijany na zasadach Open Source. Oznacza to, że używać go można bezpłatnie do zastosowań domowych jak i komercyjnych. Z oficjalnej strony narzędzia można pobrać paczki z kodem źródłowym. Warta uwagi jest również obszerna dokumentacja, składająca się między innymi z: forum użytkowników, Wiki, zestawienia pytań wraz z odpowiedziami, instrukcji krok po kroku, manuala i przykładowych zastosowań. Niestety materiały są dostępne wyłączenie w angielskiej wersji językowej.

Wymagania!
Podczas instalacji należy zaakceptować skopiowanie na dysk sterownika obsługującego sieć VPN. Operacja ta wymaga posiadania konta z uprawnieniami administratorskimi.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
OpenVPNOpenVPN 2.4.7-I601
Wersja stabilna
3.77 MB | 2019-02-21

Ilość pobrań: 3430 | W tym miesiącu: 20 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (1)
OpenVPN
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl