w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 784
Wszystkich postów: 939808
Wszystkich tematów: 139189

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7816 dni

dupeGuru 4.3.1


dupeGuru to narzędzie do wyszukiwania duplikatów. Aplikacja pozwala na znalezienie powtarzających się danych, skanując w zależności od ustawień: nazwy katalogów i plików oraz ich zawartość. Potrafi przetwarzać dokumenty tekstowe oraz w ograniczonym zakresie grafiki i muzykę. Istnieją jednak przygotowane przez producenta wydania, przystosowane do analizy plików multimedialnych. Można je pobrać z oficjalnej strony.

Program posiada minimalistyczny, prosty w zrozumieniu interfejs. Aby przeskanować dane, należy wczytać listę katalogów i nacisnąć na przycisk rozpoczynający działanie. Po zakończeniu operacji wyniki widoczne są na czytelnej liście. Można je następnie zapisać do pliku HTML lub jako projekt dupeGuru. Narzędzie udostępnia ponadto szereg opcji konfiguracyjnych. Szybko można podejrzeć procent zgodności plików oraz szczegółowe informacje dotyczące wybranych danych, zmienić nazwy, usunąć duplikaty do kosza, skopiować powtarzające się pliki do innego katalogu. Wśród innych ciekawych opcji znajdują się:
- pomijanie plików o wielkości mniejszej niż podana w oknie konfiguracji,
- usuwanie pustych folderów po przeniesieniu duplikatów,
- używanie wyrażeń regularnych podczas filtrowania,
- określanie minimalnego poziomu zgodności,
- przechowywanie listy ostatnio wybranych katalogów,
- określanie własnych komend.

dupeGuru rozpowszechniony jest na licencji Fairware. Oznacza to, że wszystkie koszta utrzymywania i rozwoju aplikacji pokrywane są przez użytkowników - jeśli program nam się spodoba, warto rozważyć dotację. Projekt posiada otwarty kod źródłowy oraz wersje na popularne systemy operacyjne (Windows, Mac OS X, Linux). Przed rozpoczęciem pracy warto zapoznać się ponadto z bogatą dokumentacją, dostępną bezpośrednio na oficjalnej stronie producenta.

Uwaga!
Autor programu zakończył wsparcie dla systemu Windows. Program będzie rozwijany tylko na platformy Mac OS X oraz Ubuntu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
dupeGurudupeGuru 4.3.1
Wersja stabilna 32-bitowa
26.2 MB | 2022-07-09
dupeGuru 4.3.1
Wersja stabilna 64-bitowa
30.8 MB | 2022-07-09

Ilość pobrań: 2869 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
dupeGuru
avatararrow
~Gość serwisu | 2012.02.04 11:49
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Fajna nazwa, polecam.
dupeGuru 3.3.3