w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 156
Wszystkich postów: 904458
Wszystkich tematów: 127570

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6670 dni

VisiPics 1.31


VisiPics – program do przeszukiwania katalogów na komputerze w poszukiwaniu duplikatów zdjęć i innych plików graficznych. Choć na pierwszy rzut oka jego interfejs może wydawać się skomplikowany, w praktyce jest prosty w obsłudze i nie będzie wyzwaniem nawet dla początkujących użytkowników. Przy najprostszym scenariuszu poszukiwań wystarczy wskazać co najmniej jedną ścieżkę poszukiwań i uruchomić skanowanie, by na bieżąco otrzymywać informacje o kolejno znajdywanych duplikatach. Później będziemy je mogli wygodnie usunąć lub przenieść do innych katalogów.

Co istotne, program nie bazuje tu tylko na podobieństwie nazw plików. Analizowane są ich zawartości, wobec tego duplikaty zostaną rozpoznane również wtedy, kiedy same pliki nazywają się zupełnie inaczej. Producent programu położył duży nacisk na wydajność. Podczas skanowania wykorzystywany jest w pełni potencjał dwurdzeniowych procesorów, z kolei zastosowane algorytmy gwarantują możliwie efektywne analizowanie zawartości plików. Jako reprezentatywny przykład podawana jest sytuacja, w której 100 tysięcy zdjęć (zajmujących ok. 15GB) przeskanowanych zostało w około 3 godziny.

Program sprawdzi się w większości przypadków, jeśli mówimy o użytkownikach domowych: podstawowe obsługiwane formaty graficzne to JPEG, GIF, PNG, BMP, PCX, TIFF oraz TGA. Ciekawostką jest również współpraca z plikami RAW – surowymi, cyfrowymi negatywami, pochodzącymi z zaawansowanych aparatów cyfrowych (głównie lustrzanek). Warto dodać, iż na stronie producenta znajduje się rozbudowana baza pomocy technicznej, która zrealizowana jest w formie artykułu z Wikipedii.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (7 głosów)

Strefa Download programu
VisiPicsVisiPics 1.31
Wersja stabilna
2.11 MB | 2016-02-01

Ilość pobrań: 1220 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 20

Komentarze (0)
VisiPics