w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 182
Wszystkich postów: 904531
Wszystkich tematów: 127595

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6809 dni

MobiFiles 1.0.1.93


MobiFiles to darmowy program służący do wyszukiwania i usuwania duplikatów plików w różnych lokacjach nośników danych. Identyczne pliki są odnajdywane na podstawie zgodności ich haszy MD5. W aplikacji możemy przeszukiwać całe partycje dysków, określone foldery, a także zawarte w nich podkatalogi (wiele poziomów zagnieżdżenia). Program pomoże odzyskać miejsce na nośniku danych, zajmowane często przez zbędne duplikaty.

Przed skanowaniem należy wybrać analizowaną lokację oraz ustalić, jakich plików szukamy. Dostępne jest także jednoczesne wyszukiwanie w wielu lokacjach. Przycisk z kołem zębatym oferuje funkcję wyboru lokacji w Eksploratorze Windows, zaś przechodząc na zakładkę Options, możemy skorzystać z przycisków powiązanych z różnymi typami plików (pliki audio/wideo, obrazy, dokumenty, pliki skompresowane, pliki wirtualizacji, inne pliki). Każdy z tych przycisków wprowadzi do pola wyszukującego zakładki Locate cały szereg rozszerzeń związanych z danym typem plików. Obecny w zakładce Locate przycisk Add Location pozwala dodawać kolejne lokacje do tych wybranych już wcześniej. Poza tym, w zakładce Options można zdecydować o wyszukiwaniu plików mniejszych lub większych od podanego rozmiaru.

Proces skanowania przebiega dość szybko, wszystko zależy jednak od ilości plików znajdujących się w danej lokacji. Po ukończonej analizie program wyświetla wykaz wszystkich plików z identycznym haszem, umożliwiając wykasowanie duplikatów. Lista podzielona jest na kolumny, które odnoszą się do nazw, rozmiarów i typów plików, ich haszu MD5 oraz lokacji. Możemy wybrać duplikaty, które zamierzamy usunąć, po czym pozbyć się ich za pomocą przycisku Remove Location. Właściwie program nie kasuje na stałe bliźniaczych plików, a jedynie przenosi je do specjalnego folderu i za pomocą przycisków w zakładce Options pozwala na ich przeglądanie lub usuwanie. Taka procedura zabezpiecza nas przed nieuważnym skasowaniem istotnych danych.

W polach wyszukiwania zakładki Locate można za pomocą klawiatury manualnie edytować i wprowadzać wybrane ścieżki, rozszerzenia, nazwy lub maski nazw plików. Ręcznie wpiszemy tylko pojedynczą ścieżkę, kolejne należy dodawać za pomocą przycisku Add Location. Przy manualnym wprowadzaniu rozszerzeń i nazw plików dopuszczalne jest używanie wieloznaczników (symbole maski np. *, ?, $), zaś gdy chcemy wyszukać większą liczbę nazw czy rozszerzeń, powinniśmy je rozdzielić znakiem |.

Interfejs MobiFiles wygląda nowocześnie i elegancko, dostępnych jest kilka motywów graficznych, całkiem przyjemnych wizualnie. Obsługa aplikacji nie powinna być zbyt trudna także dla mało zaawansowanych użytkowników. W narzędzie wbudowano szczegółowy plik pomocy, w którym można znaleźć wiele użytecznych instrukcji, dodatkowo w witrynie twórców programu dostępny jest także samouczek wideo.

Uwaga!
Nie wszystkie duplikaty można usuwać bez negatywnych konsekwencji, niektóre z takich plików są niezbędne do prawidłowego działania systemu czy różnych aplikacji, dlatego należy zachować ostrożność i w wypadku wątpliwości nie usuwać duplikatu. Z wyżej wymienionych powodów, MobiFiles nie kasuje trwale danych, a jedynie umieszcza je w specjalnym katalogu, z którego możemy później realnie usunąć pliki.

Wymagania!
Wymagane są biblioteki .NET Framework w wersji 2.0 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
MobiFilesMobiFiles 1.0.1.93
Wersja stabilna
5.22 MB | 2013-12-05

Ilość pobrań: 346 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MobiFiles