w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 212
Wszystkich postów: 904665
Wszystkich tematów: 127658

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7095 dni

DesktopSaver 2.3


DesktopSaver to miniaturowa i bezpłatna aplikacja, której zadaniem jest śledzenie zmian układu ikon na pulpicie systemu Windows. Jeśli układ ikon się zmieni (co może być skutkiem np. zmiany rozdzielczości i innych ustawień adaptera grafiki, podłączenia laptopa do stacji dokującej lub uruchomienia komputera w trybie awaryjnym), program potrafi przywrócić go do poprzedniego stanu po jednym kliknięciu.

Po pierwszym uruchomieniu, aplikacja od razu przeniesie się do zasobnika systemu, tworząc tam swoją ikonę, za pośrednictwem której dostępne będą wszystkie funkcje programu. Po jej kliknięciu wyświetlane jest menu aplikacji. Użycie przycisku „Initial history” spowoduje zapisanie aktualnej konfiguracji ikon. Po zmianie układu pulpitu, odpowiednia informacja (zawierająca liczbę przesuniętych ikon) zostanie wyświetlona na górze interfejsu. Ponowne użycie przycisku „Initial history” pozwoli na przywrócenie ikon do stanu wyjściowego.

Co więcej, w programie można również tworzyć i zarządzać profilami użytkownika, dzięki czemu z łatwością zapiszemy więcej niż jeden układ pulpitu. Program daje nam również możliwość wyboru co do częstotliwości, z jaką będzie sprawdzał pulpit w poszukiwaniu zmian.

Cały interfejs aplikacji składa się praktycznie z jednej ikony i kilku pasków menu, co jest zarówno zaletą, jak i wadą programu. Wszystkie opcje są natychmiast dostępne, a ich obsługa jest nieskomplikowana, jednak w stosunku do innych programów tego typu, DesktopSaver jest nieco okrojony. Plusem jest z pewnością fakt, że nie trzeba poświęcać mu za wiele uwagi, a jego działanie w tle jest praktycznie niezauważalne; jak twierdzi producent, aplikacja DesktopSaver nie zużywa więcej niż 1-3 MB pamięci RAM.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
DesktopSaverDesktopSaver 2.3
Wersja stabilna
0.29 MB | 2013-12-20

Ilość pobrań: 131 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
DesktopSaver
avatararrow
~Czarek | 2013.12.20 19:08
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo fajny programik, po zmianie rozdzielczości pulpitu ustawia ikony w takim ustawieniu jak przed zmianą.
DesktopSaver 2.3