w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 169
Wszystkich postów: 904175
Wszystkich tematów: 127464

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6441 dni

Always On Top Maker 1.0.0.1


Always On Top Maker to niewielki i darmowy program, dzięki któremu możemy wyświetlać okno wybranego programu zawsze na wierzchu innych okien. Gdy klikniemy poza obszarem okna wyświetlanego w trybie „Zawsze na wierzchu”, nie zostanie ono zminimalizowane do paska zadań, tylko nadal będzie prezentowane na ekranie. Fakt ten nie oznacza jednak, że takiego okna nie można ukryć w inny sposób - wystarczy skorzystać ze zwykłej opcji minimalizacji lub kliknąć w powiązaną z oknem ikonkę, którą znajdziemy na pasku zadań. Always On Top Maker przyda się m.in. podczas tworzenia notatek. Możemy na przykład ustawić tryb „Zawsze na wierzchu” dla nieco pomniejszonego okna edytora tekstu i wyświetlać jego interfejs nad zmaksymalizowanym oknem przeglądarki internetowej. Dzięki temu będziemy w stanie przeprowadzać akcje w dwóch wymienionych programach bez efektu minimalizacji, który normalnie wystąpiłby po kliknięciu poza oknem edytora.

Program nie posiada interfejsu graficznego (działa w tle), zajmuje naprawdę minimalną ilość miejsca na dysku, a także nie wymaga instalacji (można go uruchomić np. z pendrive’a czy dysku zewnętrznego). Cała obsługa sprowadza się do użycia dwóch kombinacji skrótów klawiaturowych. Kombinacja ALT+CTRL+T sprawi, że aktywne w danym momencie okno będzie wyświetlane w trybie „Zawsze na wierzchu”. Jeżeli taki sposób wyświetlania zaczyna nam już przeszkadzać i chcemy go wyłączyć, należy aktywować okno (np. przy pomocy myszki) i ponownie użyć tej samej kombinacji klawiszy. Przy przestawianiu okna we wspomniany tryb wyświetlania zostanie odegrany odpowiedni dźwięk, zaś podczas akcji odwrotnej program zminimalizuje okno do paska zadań. Dostępna jest także kombinacja ALT+CTRL+Q, pozwalająca na szybkie zabicie procesu programu i tym samym zlikwidowanie trybu „Zawsze na wierzchu” dla danego okna. Ze względu na nieinstalacyjny charakter Always On Top Maker, trzeba manualnie utworzyć skróty do programu (na pulpicie, w menu Start lub na pasku zadań), w razie potrzeby możemy również dodać skrót do systemowego folderu Autostart/Startup, tak aby narzędzie uruchamiało się automatycznie wraz z rozruchem Windows. Producent programu nie przygotował pliku pomocy ani żadnych innych instrukcji.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, po rozpakowaniu archiwum wystarczy otworzyć plik wykonywalny. Always On Top Maker można uruchamiać z pendrive’a czy dysku zewnętrznego.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (9 głosów)

Strefa Download programu
Always On Top MakerAlways On Top Maker 1.0.0.1
Wersja stabilna
0.01 MB | 2016-01-06

Ilość pobrań: 7327 | W tym miesiącu: 42 | W poprzednim miesiącu: 78

Komentarze (1)
Always On Top Maker
avatararrow
~evilferber | 2014.08.23 13:41
5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Prosty to za dużo powiedziane ;D ZEROWY interfejs może niektórych denerwować (operujemy skrótami klawiszowymi CTRL+ALT+T oraz CTRL+ALT+Q) Świetny ;D
Always On Top Maker 1.0